Глобальне оновлення
У тестовій мережі ефіріума — Ropsten вже був здобутий перший блок в рамках оновлення London. Про це у Twitter повідомив один із розробників альткоїна Тім Бейко. 30 червня оновлення планують розгорнути в тестовій мережі Goerli. 7 липня хардфорк вийде в третій тестової мережі — Rinkeby, після цього оновлення перенесуть на блокчейн ефіріума.
London — це чергове оновлення мережі альткоїна в рамках його переходу на ефіріум 2.0. Це рішення, яке дозволить масштабувати оригінальний блокчейн і зробити його зручнішим для користувачів. Основна особливість оновлення полягає в переході мережі на консенсус Proof-of-Stake (PoS) — він замінить консенсус Proof-of-Work (PoW), на якому зараз працює блокчейн.
Читайте також: Літня школа трейдингу: вчимося заробляти на коливаннях валютних пар
Головна відмінність PoS від PoW в тому, що для підтримки роботи мережі більше не потрібні майнери, які генерують обчислювальну потужність. Працездатність блокчейна забезпечують власники цифрових монет і отримують за це винагороду. Цей процес називається стекінг.
Що саме змінюється
До оновлення включено чотири пропозиції щодо поліпшення мережі:
- EIP-3554 — затримка підвищення рівня складності майнінг до 1 грудня 2021 року;
- EIP-3541 — блокування смарт-контрактів, адреса яких починається з «0xEF»;
- EIP-3529 — скорочення компенсацій за gas (валюти, яка використовується в мережі альткоїна для оплати комісій);
- EIP-3198 — змінює операцію, яка повертає значення базової комісії відповідного блоку;
- EIP-+1559 — змінює механізм нарахування нагороди майнерам, яку вони зараз отримують за видобуток блоку. Частина винагороди спалюватиметься.
За даними сервісу BitInfoCharts 24 червня середня комісія за транзакцію в мережі ефіріума становила $2,96. Це абсолютний мінімум з грудня 2020 року. За останній місяць розмір комісій зменшився на 95%. В середині травня середня комісія в мережі ефіріума становила $69. Після обвалу крипторинку майнери ефіріума 19 травня заробили 44,2 тис. цифрових монет ($114 млн за курсом на 21 травня). Це найбільший добовий заробіток майнерів за весь час. Цього дня комісії за транзакції в мережі ефіріума в окремих випадках підвищувалися вище $1,3 тис.
До чого призведуть зміни
Хардфорк London можна назвати фундаментальним для блокчейна ефіріума, оскільки оновлення покликане зробити комісії за транзакції більш передбачуваними. При цьому на доходах сумлінних майнерів нововведення навряд чи сильно позначаться. А ось доходи тих майнерів, які штучно навантажували мережу заради підвищення комісій, швидше за все, постраждають.
При цьому, якщо станеться витіснення недобросовісних майнерів, це може стати стимулом для зростання котирувань ефіріума, оскільки користувачі на власні очі побачать підвищення ефективності екосистеми.
В результаті, на думку експертів, це оновлення може дати синергетичний ефект із подальшими поліпшеннями в системі криптовалюти і підвищити курс альткоїна до $3,5 тис. вже найближчі місяці. Станом на 25 червня курс ефіріума становить $1 932.
Читайте також: Де купити біткоїн: 5 бірж, на яких криптовалюту можна придбати за гривню
У тому, що оновлення London не призведе до зниження комісій, впевнений співзасновник криптобіржі EXMO Іван Петуховський. За його словами, хардфорк не має такої мети, а спрямований на створення концепції «еластичності блоку», щоб збільшити теоретичну максимальну ємність платформи.
Розширення інфраструктури
Підтримати курс ефіріума може і рішення Банку Ізраїлю використовувати технологію цієї криптовалюти для внутрішнього пілотного запуску цифрового шекеля, про що повідомляє Bloomberg. Банк також закликав до розробки інтелектуальних додатків, які можна було б реалізувати у цифровій інфраструктурі.
Відзначимо, що ефіріум був першим блокчейном, на якому розміщувалися повністю працюючі комп'ютерні програми, відомі як смарт-контракти, які дозволяють користувачам створювати нові криптовалюти.