Покупки на максимумі
За останній місяць біткоїн подешевшав на 7%. 14 квітня перша криптовалюта відновила максимум — її ціна на криптобіржі Binance доходила до позначки $64,9 тис. Але після цього котирування почали знижуватися.
Незважаючи на це, великі власники біткоіни, так звані «кити», продовжують накопичувати цифрові монети. На це вказують дані аналітичного майданчика Santiment. Після досягнення першою криптовалютою позначки $64,9 тис., біткоїн-адреси, що містять понад 10 тис. цифрових монет, продовжили накопичення цифрових монет. Загалом, за два тижні вони збільшили свої активи на 90 тис. біткоїнів.
Так чому ж «кити» продовжують купувати головну криптовалюту? і чи варто звичайному роздрібному інвестору звертати на це увагу?
«Кити», в основному, крупно входять в ринок на глибоких корекціях і частково розвантажуються в міру зростання ціни, — пояснила директор з розвитку біржі EXMO Марія Станкевич. За її словами, активні закупівлі великих інвесторів цілком закономірні, враховуючи нещодавнє коригування. Більш того, практично ніхто з «китів» (не рахуючи Tesla) ще не фіксував прибуток.
«Саме такі інституціонали найбільше підтримують ціну і не дають біткоїну перейти до масштабнішої корекції», — зазначила Марія Станкевич.
Все одно виграють
«Кити» не схильні до емоційних і спонтанних рішень. Ніхто з них не вкладає в криптовалюти всі кошти, цифрові активи вони використовують для диверсифікації, каже СЕО екосистеми CoinsPaid Максим Крупишев.
Великі власники криптовалюти одночасно вкладаються в біткоїн і страхують ризики від падіння за допомогою ф'ючерсів на біткоїн на Чиказькій товарній біржі, виставляючи шорт-позиції. Тому вони опиняються у виграші при будь-якому положенні справ і дуже рідко виходять з активу в разі зниження його вартості.
Читайте також: Люди масово влазять в кредити, щоб купити біткоїн
«Кити стратегічно мислять і навіть можуть впливати на ринок, щоб посіяти паніку і виграти на зниженні ціни», — додав Максим Крупишев.
Що робити інвесторам
Інвесторам-початківцям не варто орієнтуватися на масові закупівлі «китів», так як часто вони можуть координувати свої угоди або повідомити про них колу обраних і потенційно обвалити або підняти ринок, радить Марія Станкевич.
Зараз ще немає законів про маніпулювання крипторинком, а активи вельми волатильні і спекулятивні, тому подібні історії не рідкість.
Роздрібному інвестору варто враховувати різні чинники. А активність китів може бути тільки одним з них, не обов'язково найвагомішим. У прийнятті рішень також можуть допомогти і новини, наприклад, про те, що якісь інститути отримали можливість інвестувати в криптовалюту, і технічні зміни в самому блокчейні.
Читайте також: Вклались в крипту і заробили 1200 гривень за день
Не орієнтуватися на накопичення біткоїнів великими власниками рекомендує і Максим Крупишев. За його словами, у роздрібних інвесторів немає такого портфеля і повноважень з управління ризиками, як у «китів». При цьому дії «китів» треба тримати в умі, щоб приблизно розуміти довгострокові перспективи крипторинку.