Що трапилося
У американської технологічної компанії Nvidia у фінансовій звітності за III квартал відразу чотири нові рекорди — за загальним виторгом, за виручкою від ігрового напряму, від дата-центрів і від продажів продуктів із професійної візуалізації. Після публікації звітності 17 листопада її акції на постмаркеті злетіли на 5,2%, до $307,75.
Для Nvidia зараз майже ідеальне середовище — у неї зростають доходи від продажу продуктів для постачальників хмарних послуг та продукти для професійної візуалізації. Ці продукти сьогодні особливо актуальні для віддаленої роботи співробітників. Її графічні процесори популярні у геймерів, а до цього їх наповну використовували криптомайнери. Попереду новий спосіб заробити — компанія розраховує постачати продукти для метавсесвітів.
Виторг компанії рік до року зріс до $7,1 млрд і перевищив на 4% прогноз Refinitiv у $6,82 млрд. Чистий прибуток зріс на 84% рік до року до $2,4 млрд. Прибуток на акцію (EPS) збільшився на 60% рік до року до $1,17, перевершивши очікування Zacks та Refinitiv на 6 центів. За прибутком на акцію компанія перевершує прогнози аналітиків четвертий квартал поспіль.
Дохід від продажу центрів обробки даних зріс на 55% рік до року до $2,9 млрд завдяки продажам графічних процесорів для постачальників хмарних послуг Amazon AWS, Microsoft Azure та Google Cloud. Виторг у сегменті ігор збільшився на 42%, до $3,2 млрд — завдяки зростанню продажів графічних процесорів GeForce, які популярні у геймерів.
Продаж карток, які використовують майнери Nvidia CMP, порівнюючи з минулим кварталом, знизилися на 60%, до $105 млн. Виручка у сегменті професійної візуалізації (портативні робочі станції тощо) підскочила відразу на 144% рік до року до $577 млн — продажі забезпечили компанії, які купують обладнання для співробітників, які працюють віддалено або у гібридному режимі.
Читайте також: Криза світового автопрому, а ми купуємо акції BMW
Виручка від роботи автомобільного напрямку Nvidia впала на 11%, до $135 млн, порівнюючи з II кварталом, але збільшилася рік до року на 8%. Квартальне падіння пов'язане зі збоями в ланцюжках поставок у автомобільних виробників, річне зростання — із попитом на програми для безпілотників. Nvidia пропонує платформу штучного інтелекту для безпілотників та суперкомп'ютер зі ШІ для робототехніки, медичних пристроїв тощо.
Що відбувається з акціями
Акції компанії зросли з початку року на 130%, тоді як індекс S&P Global — лише на 25%. Гендиректор Nvidia Дженсен Хуанг раніше заявив, що компанія може стати одним із постачальників для метавсесвітів завдяки своєму новому продукту Omniverse Enterprise для створення віртуальних персонажів, інтерпретації мови та створення тривимірних світів. Зростання попиту на створення метавсесвітів призведе до попиту на чіпи Nvidia, додав Хуанг.
Аналітик Wells Fargo Аарон Рейкерс після того, як Nvidia представила програми для створення метавсесвітів, підвищив цільову ціну її акцій з $245 до $320. Аналітик Credit Suisse Джон Пітцер — з $225 до $400. «Попутний вітер продовжує дмухати для Nvidia, а ризик криптокорекції малоймовірний», — написав він в аналітичній записці. UBS збільшив цільову ціну з $230 до $350.
Nvidia очікує, що в IV кварталі отримає вже $7,4 млрд виручки, що вище за очікування аналітиків майже на 8%. Ще однією точкою зростання для Nvidia може стати анонсована технологічна платформа для створення інтерактивних аватарів штучного інтелекту Omniverse Avatar, вважає партнер Capital Lab Євген Шатов. За його словами, компанії можуть використовувати її для створення розумних помічників у будь-якій галузі, пов'язаній із спілкуванням з клієнтами, наприклад, для замовлення страв у ресторанах або під час бронювання.
Але є й ложка дьогтю. Nvidia також має проблеми з дефіцитом напівпровідників, який, за заявою гендиректора Intel Пета Гелсінджера в інтерв'ю Wall Street Journal, може тривати до 2023 року. Nvidia, щоб упоратися з дефіцитом, внесла в III кварталі авансом $1,64 млрд за їх постачання.
Читайте також: Школа трейдингу: Психологія торгівлі, або чому варто контролювати емоції
Крім того, компанія намагається купити британського розробника мікросхем ARM у SoftBank за $40 млрд. Угода зіткнулася з опором британських та американських регуляторів, і, на думку Громадіна, ймовірність її зриву досить висока. Акції компанії ринок оцінює справедливо, але в них закладені очікування цієї угоди.