Безготівковий долар перебував у межах вже стандартного коридору 36,57−36,93 гривні і лише євро (станом на 15.00 19 серпня) суттєво подешевшав до рівнів 36,7404/37,1078 гривень.
Читайте також: Якою буде економіка України після перемоги (опитування)
Падіння котирувань євровалюти майже до паритету з доларом сталося на новинах про збереження високих рівнів інфляції в ЄС на тлі оптимістичніших показників економіки США. Просідання євро на міжнародних ринках негайно вплинуло і на український міжбанк за курсом пари євро/гривня.
Готівковий ринок уважно відстежував ситуацію на торгах та реагував зміною своїх котирувань. Тим більше, що новина про збільшення видаткової частини бюджету для фінансування армії на 270 млрд. гривень дає підстави фінансистам розраховувати на певне зростання попиту на валюту з боку військових. Причому багато в чому в готівковій формі, оскільки багато військовослужбовців, отримавши грошове забезпечення, вважають за краще купувати на ці гроші валюту.
Тому, з одного боку, тенденція поступового зростання цінників в обмінниках зберігається: продаж долара в окремих точках валютообміну періодично сягав навіть 41 гривні і навіть вище.
Але з іншого, фінансисти не готові дуже сильно задирати свої котирування продажу, щоби не провокувати Нацбанк на додаткові перевірки їхньої діяльності. Тим більше, що у чиновників завжди знайдеться привід причепитися. А бажаючих серед громадян поскаржитися на роботу обмінок, що формально є підставою для майже половини перевірок регулятора, завжди вистачає.
Тому особливої гри «на підвищення» власники обмінок у найближчі вихідні звістки побояться, але й свого теж не проґавлять. Тож на просідання котирувань 20−21 серпня в обмінниках фінкомпаній та банків розраховувати не варто.
Крім цього, додатковим підстрахуванням для гривні справді стає дозвіл Нацбанку про продаж банками безготівкової валюти громадянам на суму в еквіваленті до 50 тисяч гривень на місяць з обов'язковим відкриттям депозиту в цьому банку щонайменше на 3 місяці без права дострокового їх повернення.
Це частково знижує тиск на готівковий курс, оскільки клієнти купують валюту за таким механізмом і при цьому не біжать в обмінку за валютною готівкою. Тепер головне, щоб банки без перебоїв забезпечували повернення цих валютних депозитів після закінчення терміну. Якщо це буде зроблено, цей механізм набиратиме популярності у населення, що теж послабить тиск на готівковий курс.
Курси готівкових валют на 20−21 серпня
Цими вихідними збережеться значний розкид котирувань обмінок і широкий спред між купівлею та продажем валюти. У більшості обмінників фінкомпаній спред по долару складе від 20 до 60 копійок, а євро — від 25 до 80 копійок.
Періодично обмінки протягом дня коригуватимуть свої цінники залежно від реального попиту та пропозиції з боку населення, а також від своїх індивідуальних завдань. Насамперед, від наявності достатніх обсягів вільної гривні та запасу валюти.
Великих проблем із забезпеченням середньостатистичного клієнта необхідним обсягом готівкової валюти (як у доларі, так і в євро) обмінники фінкомпаній не матимуть. На відміну від кас банків, де дуже часто або взагалі немає готівкової валюти, або її мало.
Котирування долара у більшості обмінників будуть у межах коридору: прийом 39,90 — 40,80 гривень, продаж у межах 40,85 — 41,40 гривень.
Котирування євро. Як завжди, при виставленні котирувань з євро цієї суботи та неділю власники обмінок орієнтуватимуться на поведінку пари євро/долар на міжнародних ринках станом на вечір п'ятниці, тобто в межах потенційного коридору 0,98−1,02 долара за євро.
Подібна ситуація з майже паритетом курсів долара та євро збережеться відносно недовго (за прогнозами деяких аналітиків, не більше 3−6 місяців), а ще зовсім недавно пара євро/долар становила близько 1,10 і навіть вище.
Тому тим, хто хоче заробити на курсі, паритет пари євро/долар можна розглядати як приблизне «дно» за курсом євро щодо гривні. Зафіксувавши зараз покупку євро на рівні котирувань, близьких до цінників по долару, після зростання євровалюти на міжнародних ринках можна буде надалі виграти не тільки за рахунок девальвації гривні щодо долара, а й за рахунок повернення пари євро/долар до рівнів, що значно вище чинних.
Цінники євро на вихідні будуть у дуже широкому коридорі. Це зумовлене різною оцінкою валютних ризиків окремими великими мережами обмінників. А також їхнім персональним аналізом перспектив тренду за парою євро/долар на найближчий час.
У більшості обмінок котирування перебуватимуть в межах: прийом 39,50 — 41,10 гривень та продаж 41,15 — 41,60 гривень.
Залежно від індивідуальних завдань та близькості до зони бойових дій частина власників обмінників можуть скоригувати прогнозні курси «Мінфіну» ще на плюс-мінус до 10−15 копійок по долару і до 15−20 копійок по євро.