Сезон звітності додав оптимізму
Сезон квартальних звітів розпочався. Значних макроекономічних подій цього тижня майже не було і вся увага була прикута до квартальних звітів компаній. Тиждень потужно розпочав Bank of America, легко перевершивши очікування інвесторів. Це, власне, і стало одним із факторів, який хоч якось пояснював неочікуваний злет ринків у понеділок.
У вівторок естафету перехопив Netflix, піднявши настрій акціонерам тим фактом, що оновлена бізнес-модель, яка передбачає продаж підписки на пакети з рекламою, але дешевше, працює, активно збільшуючи кількість нових підписників. Аналітики почали розмови про відродження стрімкого зростання бізнесу Netflix, і акції у середу додали аж 13%.
Читайте також: Як чиновники регуляторів Facebook, Google та Amazon заробляють на їх акціях
Провал завдання та нові цілі Маска
У середу на сцену вийшла Tesla та особисто її геній-керівник Macк, якому потрібно закривати угоду з купівлі Twitter аж за $44 мільярди, а акції Tesla, якими він володіє, є одним із основних джерел капіталу, необхідного для купівлі соціальної мережі. І зрозуміло, що чим дорожче вони коштуватимуть, тим менше їх потрібно продати, або віддати у заставу.
Отже, перед Маском стояло класичне завдання — «pump & dump» — надми ціну та продай, яке він блискуче виконує вже не перший рік. Цього разу не вдалося. Результати за квартал так собі: виручка не дотягнула до прогнозу, а чистий прибуток лише трохи його перевищив.
До речі, чистий прибуток — це один із тих бухгалтерських показників, маніпулювати яким, у межах правил та законів, найлегше. Старі обіцянки — Cybertruck, Semi, автономне управління та інші — поки що так і залишилися обіцянками, отже довелося вдаватися до нових, масштабніших.
Але Маску не звикати, тому він просто запевнив, що з часом його компанія стане найдорожчою у світі і коштуватиме дорожче, ніж Apple та нафтовий гігант Saudi Arabian Oil Co разом. Нескладно вирахувати, що це десь $4,4 трильйони.
Звісно, амбіцій та рішучості у вихвалянні власних проєктів найбагатшій людині світу не позичати, але цього разу ринок не повірив, і ціна акцій, попри всі обіцянки, знизилася на приблизно 7%.
Впевнений, що армія роздрібних шанувальників генія скористається можливістю і підкупить трохи акцій на цьому падінні. І не тільки роздрібних — Cathie Wood теж продовжує купувати і вірити!
Читайте також: Маск планує скоротити 75% співробітників Twitter у разі купівлі компанії
Рецесія насувається
Ринок облігацій, який вважається «розумнішим» за ринок «акцій», і, мабуть, так воно і є, цього тижня мало на що реагував позитивно і продовжував падати. Дохідність всіх державних облігацій США з терміном погашення довше шести місяців вже вище 4%, а власників популярного фонду TLT, який інвестує у довгостроковий державний борг, і падіння якого триває з початку року, відкинуто назад, у 2012 рік — 10 років заробітків «коту під хвіст».
Ну і коли вже мова про облігації, то обов’язково потрібно сказати, що цього тижня різниця між дохідністю трьохмісячних та десятирічних облігацій США вперше з 2020 року стала негативною, що є вірним передбаченням рецесії.
До речі, економісти, опитані Bloomberg, вважають, що ймовірність рецесії складає 100%. Такої ж думки й багато великих банків, зокрема, BNP Paribas, найбільший європейський банк, аналітики якого очікують: «що ставка ФРС зросте до 5,25% — достатньо високого рівня, щоб спричинити рецесію…
Рецесія почнеться у 2 кварталі 2023-го і триватиме від трьох до п’яти кварталів".
Єдиний, хто відмовляється визнавати рецесію, — це Президент Байден, але, напевно, після виборів до Конгресу та Сенату США у листопаді він змінить свою думку з передвиборної на реалістичну.
Читайте також: Споживачі скуповують лакшері: чи варто вкладати в акції LVMH
ФРС дотримується свого
Ну і на завершення, декілька слів про головного героя сьогодення — ФРС. Нічого визначного, але виступи очільників центрального банку випромінюють твердість та рішучість. Один сказав, що може й не варто зупинятися на 4,75%, а інший додав, що краще перегнути, ніж навпаки.
Ринки, схоже, почали вірити регулятору, і ринок ф’ючерсів показує, що ставка може зрости аж до 5%.
Розмов про зниження ставки і пом’якшення монетарної політики поки що жодних, а без цього ринок навряд чи зможе змінити тренд і почати зростання. Ну, хіба що Маск повідомить, що «дно» знайдене і пообіцяє зростання…