Вибір українських компаній
На локальному ринку акціонерного капіталу в українських інвесторів, що мають кілька тисяч доларів, можливості обмежені. Звісно, з 2019 року, коли вибирали між 5 більш-менш ліквідними локальними акціями й акціями холдингової компанії МХП, до сьогодні ситуація покращилася. Зараз можна купувати акції Центренерго, Укрнафти, Райффайзен Банку та іноземні цінні папери холдингових структур, виробничі потужності яких знаходяться в Україні: Кернел, МХП, Індустріальна молочна компанія.
У світлі позитивного звіту МХП про $232 млн чистого прибутку у першому півріччі 2021 року, зупинимося на інвестуванні у цю компанію.
МХП (біржовий тікер MHPC) — це провідний виробник продукції з курятини в Україні, на Балканах (дочірня компанія — Perutnina Ptuj Group) та в ЄС. В Україні виробник займає більшу частку ринку (57% промислового виробництва) курятини та має найвищу впізнаваність своєї продукції. Про це йдеться в проміжному звіті компанії за підсумками І півріччя 2021 року. МХП володіє та управляє кожним із ключових етапів процесів виробництва курятини. Вертикальна інтеграція зменшує залежність холдингу від постачальників.
Фінансові показники та вартість акцій
Ціна цінних паперів компанії поступово знижувалась із пікових $14 за акцію у 2018 році до $4,7 у травні 2021 року.
Джерело: Reuters
Ця тенденція корелює з падінням цін на основний продукт компанії, курятину, на світових ринках.
Вартість курятини на світових ринках
У квітні 2020 року були зафіксовані локальні мінімуми цін на курятину. На жаль, фінансові результати МХП не змогли швидко відреагувати — протягом 2020-го вартість зернових, кормової бази та собівартості виробництва перевищила темпи подорожчання курятини. Ситуація змінилась лише на початку 2 кварталу 2021 року, коли ціни на зернові припинили зростання, а курятина навпаки досягла рівнів 2018 року.
Читайте також: monobank чи Рошен: хто дорожче
Завдяки ситуації, що сформувалася, компанія відзвітувалася за перше півріччя 2021 року з позитивними показниками:
- Дохід зріс до $989 млн, що на 14% більше ніж за аналогічний період минулого року ($867 млн).
- Експортна виручка склала $502 млн, що на 11% перевищує показник аналогічного періоду минулого року ($453 млн) і становить 51% загального доходу.
- Операційний прибуток зріс до $255 млн, збільшившись на 85% до попереднього півріччя.
- Скоригований показник EBITDA збільшився на 55%, до $334 млн, а скоригована маржа EBITDA збільшилася з 25% до 34%.
- Чистий прибуток збільшився до $232 млн, тоді як у першому півріччі 2020 року було $62 млн збитку.
Як на успіху компанії заробити інвесторам
Одне з найбільших досягнень МХП за перше півріччя 2021 року — зниження відношення обсягу чистого боргу до EBITDA за останні 12 місяців до рівня 2,82. Якщо до кінця року цей показник не перевищить 3 (вимога, прописана у проспекті випуску єврооблігацій), то емітент зможе значно підвищити рівень дивідендних виплат. Зараз у компанії кажуть, що показник Net debt/ LTM EBITDA має зберігатися на рівні 2.
На практиці це дає змогу думати, що дивідендні виплати можуть відновити до рівня $0,74 на акцію (торік було $0,28). Це простимулює зростання вартості акцій.
Одразу після публікації нещодавнього звіту акції МНРС на Лондонській біржі зросли на 10%, з $5,9 до $6,5 за акцію. Якщо врахувати поточну балансову вартість компанії на рівні $11, то компанія зможе досягти цієї позначки протягом 2 років. Це буде можливим, якщо холдинг реалізує озвучені у звіті фінансові показники на 2021 рік та не буде світової фінансової кризи.
Читайте також: Чому банки стопорять перекази в межах е-ліміту і що з цим робити
Інвестиції в акції — ризиковий вид діяльності. Важливо виважено приймати рішення та розуміти, що шанс втратити капітал також є. Український ринок досі недооцінений та кожна зі згаданих на початку статті компаній має шанс на зростання вартості своїх акцій.