США готові друкувати гроші
Курс ФРС залишається незмінним. Голова ФРС Пауелл, виступаючи у вівторок перед Конгресом США, ще раз голосно підтвердив вірність ввіреного йому відомства ідеалам ультраліберальної монетарної політики, чим остаточно заспокоїв багатьох інвесторів, які після цього весь тиждень продовжували штовхати ринок вгору, хоч і невеликими кроками, дорогою підживлюючись різними і в основному сприятливими новинами.
Попередня домовленість про нові фінансові вливання досягнута. Схоже, що процесу вливання грошей в економіку США не тільки нічого не загрожує, але й навпаки.
На додаток до вже надрукованих трильйонів доларів, після багатотижневих міжпартійних переговорів, Президент Байден зумів укласти попередню угоду з республіканцями щодо фінансування інфраструктурних проєктів. Сума угоди становить $579 мільярдів, що, звичайно, менше, ніж запропоновані спочатку $2,2 трильйона, але все ж це дуже і дуже багато.
Є тільки одна заковика: закон повинен бути прийнятий в пакеті з іншою байденовською пропозицією про вливання трильйонів доларів в так звану «людську інфраструктуру», з метою поліпшити життя простих американців.
А ось цей закон, якраз, дуже вже не до душі республіканцям. Тож, хоч боротьба і не закінчена, але все ж готовність держави і далі робити багатомільярдні фінансові ін'єкції очевидна і, напевно, для ринків — це хороша новина. Як мінімум, у короткостроковій перспективі.
Ситуація в економіці
Макроекономічні індикатори, оприлюднені цього тижня, показали світу дещо змішану картину. Первинні заявки з безробіття склали 411 тисяч, що істотно більше очікуваних 380 тисяч.
Виробничий PMI (індекс ділової активності) в червні злетів до 62,6, що вище як прогнозу, на рівні 61,5, так і травневого значення в 62,1. У сфері послуг PMI склав 64,8, що хоч і багато, але нижче рекордних 70,4 в травні і нижче прогнозу на рівні 70. Нагадаємо, що значення PMI, що перевищують «50», свідчать про очікуване зростання економіки, все, що нижче — про падіння.
Читайте також: Як захиститися від падіння гривні і зберегти дохідність інвестицій
Напевно, найбільш очікуваною подією тижня повинні стати дані про PCE (індекс споживчих витрат), які ФРС воліє використовувати як індикатор інфляції, але їх ми дізнаємося лише через декілька годин.
Банки повертаються до виплати дивідендів
Двадцять три американські банки пройшли стрес-тести, про що було повідомлено у четвер, і тепер їм дозволено повертати гроші акціонерам. Нагадаємо, що такої можливості банки були позбавлені у зв'язку із пандемією, кризою, і бажанням ФРС підтримати ліквідність і надійність банківської системи в скрутні часи.
Що стосується шести найбільших банків, серед яких JPMorgan, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo, Morgan Stanley та Goldman Sachs, то очікується, що протягом наступних чотирьох кварталів сумарний обсяг виплат дивідендів і зворотного викупу акцій складе $142 млн. Про те, коли конкретно почнуться дивідендні платежі і програми викупу, буде оголошено вже найближчим часом.
Інвестиції під час інфляції
Які активи генерують дохід у періоди інфляції? Незважаючи на всі старання ФРС зменшити значимість нещодавнього стрибка інфляції і запевнити ринок, що зростання цін — це тимчасове явище, і до кінця року все відновиться, інвестори все одно не можуть відкинути думки про інфляцію і активно розмірковують на тему того, які активи зможуть служити найкращим від неї захистом.
Читайте також: Літня школа трейдингу: вчимося заробляти на коливаннях валютних пар
Цього тижня Wells Fargo випустив звіт, в якому проаналізував реакцію різних активів на зростання цін.
Як виявилося, в періоди підвищеної інфляції, протягом останніх двадцяти років, найбільше зростання демонстрували ціни на нафту, акції компаній, що представляють ринки, що розвиваються, і золото. Три найгірших класи активів: облігації спекулятивного класу, облігації інвестиційного класу і облігації ринків, що розвиваються. Чи залишиться інфляція з нами надовго та чи повториться історія — вирішувати вам.
ФРС черговий раз підтвердила свою прихильність ультраліберальній монетарній політиці, що штовхнуло ринки вгору.