Після корекції флагманська цифрова монета продовжує відновлюватися в ціні й торгується на позначці вище $54 тис. 28 лютого вартість біткоїна опускалася до локального мінімуму в $43,5 тис. Це сталося після досягнення криптовалютою історичного максимуму на позначці $58,3 тис. Коливання котирувань супроводжуються різними висловлюваннями медійних персон про біткоїн.
Тім Бонд і лібертаріанський анархізм
Партнер і керівник портфелю в Odey Asset Management Тім Бонд назвав біткоїн «огидним», «безглуздим» і «таким, що завдає шкоди навколишньому середовищу». На його думку, криптовалюта — це крайня форма лібертаріанського анархізму.
«Якщо біткоїн почне витісняти паперові валюти, здатність урядів стягувати податки, витрачати і перерозподіляти буде серйозно обмежена», — пояснив свою позицію Бонд.
Кьєлл Інге Роккі та нове ядро фінансової системи
Норвезький мільярдер Кьєлл Інге Роккі і його нафтова компанія Akar ASA інвестувала в біткоїн $58 млн. У своєму листі до акціонерів Роккі повідомив про створення нового підрозділу Seetee AS, який буде займатися вивченням потенціалу головної цифрової монети. Бізнесмен назвав біткоїн «новим ядром фінансової системи».
Рокко висловив упевненість, що успіх біткоїна «майже неминучий». На його думку, питання полягає не в тому, якщо це станеться, а в тому, коли це станеться.
Лі Чжу Ель і тимчасове ралі
Голова Банку Кореї Лі Чжу Ель вважає, що ралі котирувань біткоїна — це тимчасовий ефект, викликаний інтересом до головної цифрової монеті з боку великих інвесторів. За його словами, коливання котирувань криптоактивів продовжаться, а висока волатильність не дозволить цифровим монетам стати повноцінним платіжним інструментом.
«У криптоактивів немає внутрішньої вартості. Дуже складно передбачити ціну біткоїна, оскільки вона надзвичайно нестабільна», — зазначив голова Банку Кореї.
Джессі Пауелл і курс на $1 млн
Генеральний директор Kraken Джессі Пауелл спрогнозував, що в найближчі десять років вартість біткоїна зросте до $1 млн. За його словами, перша криптовалюта «прагне до нескінченності», оскільки люди змінюють своє відношення до неї. Тепер на головну цифрову монету дивляться як на актив, який допомагає зберігати заощадження і убезпечити їх від ризиків. Пауелл не виключив, що в майбутньому людство почне обчислювати всі ціни у біткоїнах, а не доларах.
Марк Кьюбан і «мертве золото»
Ще одну цікаву думку висловив мільярдер і власник баскетбольного клубу «Даллас Маверікс» Марк Кьюбан. Він вважає, що золото ніколи не зміниться, тому воно вмирає як засіб заощадження. У той же час криптовалюти продовжують розвиватися, з'являються нові додатки, вони стають кращими, швидшими і дешевшими.
Читайте також: Аналітики визнали залежність ціни акцій Tesla від курсу біткоїна і закликали продати крипту
Кьюбан зазначив, що котирування золота так само штучно завищені, як і курси криптовалют. Однак, за словами мільярдера, якщо з дорогоцінного металу можна зробити кільце, то біткоїн та Ethereum — це технології, які можуть забезпечити безперешкодний переказ коштів і можуть бути використані в необмеженій кількості різного роду додатків, як для бізнесу, так і персональних.
Кевін О'Лірі і зростання капіталізації до $20 трлн
Канадський інвестор і телеведучий Кевін О'Лірі передрік біткоїну ринкову капіталізацію в $20 трлн. На його думку, в майбутньому біткоїн стане стабільним фінансовим інструментом, оскільки криптовалюта буде присутньою у багатьох інвестиційних портфелях для захисту від ризиків. Інвестор зазначив, що вартість біткоїна в $ 100 тис. не видається йому божевільною
Читайте також: Криптовалютна лихоманка: чи підуть долар та золото на другий план і що буде з курсом найближчими днями (відео)
До цього О'Лірі оголосив про плани інвестувати в біткоїн 3% від свого портфеля. Примітно, що інвестор так і не зміг визначитися з тим, що таке біткоїн. За його словами, криптовалюта може бути одночасно активом, власністю і платіжним інструментом.