На початку фільму один із грабіжників, Гаррі, розповідає своєму товаришеві Марву, що будинок МакКалістерів — їхня головна ціль у заможному районі.
«Ось вона, Марв, наша головна здобич!», — каже Гаррі, перш ніж припустити, що будинок містить багато «першокласних товарів», зокрема відеомагнітофони, стереосистеми, дуже вишукані ювелірні вироби та «цінні папери».
Будинок — найкраща підказка щодо того, скільки грошей мають МакКалістери. Він є реальним будинком за адресою 671 Лінкольн-авеню в передмісті Чикаго, одному з найдорожчих районів США, згідно з сайтом Realtor.com. Здається, в ньому достатньо місця для Кевіна і його чотирьох братів і сестер, кожен з яких має власну кімнату, але він також може вмістити армію відвідувачів.
У 1990 році цей будинок був доступним лише для 1 відсотка домогосподарств Чикаго з найвищими доходами, і, за словами економістів Федерального резервного банку Чикаго, так було б і сьогодні.
Американські економісти проаналізували дані про доходи домогосподарств у столичному статистичному регіоні Чикаго за 1990 і 2022 роки, вартість будинку, переважливі на той час іпотечні ставки, а також типові податки й страхування.
Виходячи з припущення, що МакКалістери не витрачали на житло понад 30% свого доходу, економісти також визначили, що будинок був би доступним для домогосподарства з доходом 305 000$ у 1990 році (близько 665 000$ у 2024 році).
У 2024 році року подібний будинок коштував би близько 2,5 мільйона доларів, виходячи з оцінки Zillow для будинку «Сам удома». За словами економістів, будинок такої вартості може дозволити собі домогосподарство з доходом у 730 000$, що входить до 1% заможних домогосподарств у Чикаго.
Завдяки чому вони такі багаті?
У «Сам удома» ніколи не пояснюється, чим займаються батьки. В інтернеті, де це питання регулярно з'являється, дехто припускає, що Кейт МакКалістер — модельєрка, адже в будинку є кілька манекенів, які згодом з'являються в одній зі спроб Кевіна обдурити грабіжників, щоб ті подумали, що він насправді не сам удома.
Тодд Штрассер, який написав офіційні новели «Сам удома» та два його продовження, сказав в інтерв'ю, що він не був під пильним наглядом режисерів. За його словами, він лише давав вказівки: «Ось сценарій, робіть, що хочете». Тож у книзі він зробив маму Кевіна модельєркою через манекени, а тата Кевіна — бізнесменом, бо це, за його словами, була «безпечна ставка». Він сказав, що йому ніколи не спадало на думку детально пояснювати, звідки у МакКалістерів гроші; він думав, що вони були «вищим середнім класом», але не «супербагатими».
Сім'я має інші атрибути значного, але не стратосферного багатства: так, вони носять гарний одяг і наймають кілька фургонів, щоб відвезти їх в аеропорт, але коли Кейт намагається підкупити літню пару, щоб вони відмовилися від своїх квитків з Парижа, щоб вона могла потрапити додому, вона пропонує коштовності та готівку, але натякає, що її Rolex може бути підробкою.
Одна з фанатських теорій стверджує, що Пітер МакКалістер пов'язаний з організованою злочинністю. Згідно з цією теорією, будинок МакКалістерів був спеціально обраний мішенню як своєрідна вендета, а жорстоке насильство Кевіна проти грабіжників є результатом виховання в умовах кримінальної діяльності.
Дядько Роб оплачував перельоти
Найчастіше про багатство сім'ї свідчить їхня різдвяна поїздка до Парижа. Переліт 15 осіб до Парижа коштує дорого, особливо коли четверо дорослих летять першим класом, але батьки Кевіна не платять за квитки на літак. На початку фільму Кейт МакКалістер розповідає поліціянту, який насправді є переодягненим Гаррі, що за переліт заплатив брат її чоловіка.
Цей брат — дядько Роб. У першому фільмі він є другорядною фігурою, але кілька згадок про нього свідчать про те, що він багатий. Він платить за квитки й має квартиру в Парижі, з якої відкривається чудовий краєвид на Ейфелеву вежу, і в якій якимось чином можуть розміститися 15 членів його сім'ї. (Сиквел фільму «Сам удома 2: Загублений у Нью-Йорку», також припускає, що дядько Роб заможний, але цей аналіз ґрунтується лише на першому фільмі).
Третій брат, дядько Френк (злий), живе в Огайо і подорожує з родиною з Іллінойсу до Парижа. Ми нічого не дізнаємося про його доходи, але знаємо, що він скупий. У будинку свого брата в Іллінойсі він уникає сплачувати рахунок за піцу вартістю 122,50$. У літаку, обідаючи в першому класі, він просить дружину покласти кришталеві сільничку і перечницю в сумочку.
Така поведінка може свідчити про його заможність. Згідно зі статтею 2008 року, опублікованою в «Американському журналі психіатрії», крадіжки в магазинах «значно частіше трапляються» серед людей із сімейним доходом понад 70 000$.
Фільм не про гроші
Єва Коулі, режисерка декорацій для «Сам удома», відповідала за дизайн, наприклад, меблі та шпалери всередині будинку МакКалістерів, який знімався на збудованих декораціях у місцевій середній школі. В електронному листі вона повідомила, що будинок не був обставлений дорого, але мав навмисно «величний, висококласний вигляд».
За словами Коулі, коли знімався фільм, темно-синій і запилений рожевий були популярними кольорами в дизайні інтер'єру. Але її надихнули картини Нормана Роквелла та антикварні різдвяні листівки, щоб використати насичені червоні, зелені та золоті кольори в родинному домі.
За її словами, режисер сказав їй, що хоче, щоб будинок мав «позачасовий вигляд». «Він сказав мені, що йому подобається, коли його фільми виглядають трохи приємніше і чистіше, ніж реальність, оскільки його мета у створенні фільмів — розважати глядачів і підіймати їм настрій», — сказала декораторка. — «Як на мене, з усією повагою, фанати, які сперечаються про дохід батьків або вартість будинку, повинні просто насолоджуватися фільмом», — додала вона.