Чому саме цивільний паспорт?
В Україні паспорт є головним документом, що офіційно підтверджує особу та містить всю базову інформацію про нього. Він є постійним та видається на все життя. А головне, цивільний паспорт має повну юридичну силу. В тому числі саме цей документ є засвідченням особи та надає громадянину право укладати ділові угоди (в тому числі кредитні договори) на території України, відповідно до чинного законодавства.
Чи можна взяти кредит на закордонний паспорт?
Закордонний паспорт також містить особисту інформацію та підтверджує особу, в тому числі громадянство. Але! На відміну від цивільного паспорта, він не є постійним документом та видається на певний проміжок часу. Крім того, юридична сила закордонного паспорта набуває дії лише під час перебування людини за межами України. Документ не є підставою для отримання кредиту в Україні. При цьому він може бути використаний з цією метою за межами України, якщо законодавство іншої країни та процедура кредитування закордонної фін. установи цього не заперечує.
Яка різниця між цивільним та закордонним паспортом?
Головна різниця між цими двома документами полягає у різних юридичних площинах. Цивільний паспорт є головним особистим документом в Україні та має максимальну юридичну силу, в тому числі дозволяє укладати кредитні договори та інші угоди.
В свою чергу закордонний паспорт діє в межах своєї юридичної компетенції, а саме — за кордоном. В Україні цей документ може розглядатися як альтернативний засіб посвідчення особи, але не як офіційний привід для укладення договорів.
Отже, спільне між цивільним та закордонним паспортом — обидва підтверджують особу та містять особисті дані пред’явника. В цих документах вказане громадянство, адреса проживання, сімейний статус та інша важлива інформація, що може слугувати ідентифікатором людини.
Різниця в тому, що лише цивільний паспорт має провідну юридичну силу та може використовуватись як підтвердження правомірності підпису на будь-якій діловій угоді (в тому числі на кредитному договорі) в Україні.
Що необхідно для отримання позики в Україні?
Все залежить від фінансової установи та кредитного продукту, який ми розглядаємо як варіант. Якщо мова йде саме про документальний супровід, можна виділити базові вимоги більшості кредиторів, а також додаткові умови.
До базових вимог (по документах) належать:
-
цивільний паспорт та ІПН (для фіз. осіб);
-
свідоцтво про реєстрацію бізнесу + податкові накладні (для юр. осіб);
-
довідка про доходи;
-
інформація про кредитну історію.
В деяких випадках кредитор може додатково затребувати:
-
свідоцтво про сімейний стан (про шлюб, народження дітей);
-
інформацію про наявність майна та прав власності (на землю, нерухомість, цінні папери тощо);
-
оформлення договорів поруки та/або застави.
Якщо ви звертаєтесь за кредитом до банківської установи, можливо, вам знадобиться вся ця інформація. У випадку отримання онлайн позики через МФО, достатньо лише мати на руках цивільний паспорт та ІПН.