Про це розповіла Олена Дмітрієва, перша заступниця голови правління Глобус Банку.
- Цільові партнерські програми на придбання основних засобів ведення бізнесу (спеціального автотранспорту, різноманітного виробничого устаткування тощо). Завдяки співпраці банків з виробником (постачальником) необхідного транспорту чи обладнання вдається суттєво покращити кредитні умови, що є нижчими, ніж в середньому по ринку — до 16% річних (згідно з даними Нацбанку, середньоринкові ставки за кредитами для МСБ складають 17,7% річних).
- Енергокредити. Банки-підписанти Меморандуму про розвиток кредитування впровадили кредити в рамках програми «Відновлення енергетичної інфраструктури», ставка за якими складає 13,5% річних на перший рік кредитування (наприклад, ця програма може бути спрямована на кредитування придбання та встановлення сонячних панелей, теплових насосів ОСББ, що є учасниками програм «Енергодім» та «ГрінДім» від Фонду енергоефективності).
- «Ветеранські» кредитні програми передбачають впровадження спеціальних кредитних умов для підприємців-ветеранів.
«Наприклад, в рамках програми „Доступні кредити 5−7−9“ ветерани можуть оформити позику на придбання основних засобів ведення бізнесу під 5% річних, що на 2 в.п. нижче, ніж передбачено державною програмою. А ставка за цільовими партнерськими кредитними програмами може бути знижена до 15−16%. Тобто ставки за цільовими партнерськими кредитами для ветеранів можуть бути на 1−2 в.п. нижчими», — акцентувала банкірка.