У рамках першої ініціативи через банк держава частково компенсує вартість сільгосптехніки та обладнання українського виробництва. Програма реалізується в межах Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 р. № 130 (далі — Програма).
Друга ініціатива спрямована на підтримку розвитку вітчизняної промисловості, в рамках Порядку реалізації експериментального проекту щодо часткової компенсації вартості техніки і обладнання вітчизняного виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», затвердженого Постановою КМУ № 952 від 20 серпня 2024 р.
Як це працює?
Згідно Постанови № 130, юридичні особи та фізичні особи підприємці — сільськогосподарські товаровиробники, які придбали техніку або обладнання українського виробництва, можуть отримати компенсацію до 25% від вартості покупки (без ПДВ). Це можуть бути різноманітні типи сільськогосподарської техніки та обладнання, сертифіковані як вітчизняні, і відповідають певним вимогам щодо локалізації виробництва, а також акредитовані Мінекономіки.
Перелік техніки від виробників/дилерів, акредитованих Мінекономіки, згідно Постанови № 130
Згідно Постанови 952, юридичні особи та фізичні особи підприємці, які придбали техніку або обладнання українського виробництва, можуть отримати компенсацію до 15% від вартості покупки (без ПДВ). Це можуть бути типи техніки та обладнання, які сертифіковані як вітчизняні, а також акредитовані Мінекономіки.
Перелік техніки та обладнання, акредитовані Мінекономіки, згідно Постанови № 952
Що потрібно для участі?
1. Придбати техніку через уповноважений банк. Піреус Банк є одним з таких банків, що уклали Меморандум з Міністерством економіки України для надання такої компенсації.
2. Подати заявку на компенсацію. Для отримання компенсації необхідно подати до Банку наступні документи:
1. Заявку на отримання компенсації (форма надається Банком);
— Для техніки, придбаної до 1 грудня поточного бюджетного року, Заявки подаються до 5 грудня поточного року;
— Для техніки, придбаної з 1 грудня поточного бюджетного року, Заявки подаються до 1 квітня наступного бюджетного
періоду.
2. Договір купівлі-продажу техніки або обладнання, а також свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та/або машини
(якщо такий транспортний засіб або машина підлягають обов’язковій державній або відомчій реєстрації) ;
3. Копію платіжного документу;
4. Згоду щодо надання уповноваженому Мінекономіки банку інформації, яка становить банківську таємницю або містить
персональні дані (форма надається Банком);
5. Акт приймання-передачі техніки або обладнання.
3. Процедура перевірки. Після подачі заявки, Піреус Банк перевіряє всі документи, які підтверджують покупку, формує та передає Реєстр покупців та сільськогосподарських товаровиробників до Міністерства економіки для подальшої перевірки та формування загальних Реєстрів покупців та сільськогосподарських товаровиробників, які придбали техніку або обладнання за звітний період.
4. Отримання компенсації. Міністерство економіки затверджує розподіл коштів між уповноваженими банками та перераховує компенсацію на спеціально відкритий рахунок в Піреус Банку для подальшого перерахування сільськогосподарським товаровиробникам та покупцям техніки згідно наданих Реєстрів.
Така можливість доступна для клієнтів Піреус Банку — юридичних осіб та ФОПів, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів*, і які відповідають критеріям програми згідно Постанови КМУ 130, а також для всіх інших підприємців згідно Постанови КМУ 952.
* За визначенням, наведеним у пункті 2.15 статті 2 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови, що питома вага вартості таких сільськогосподарських товарів становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених такими юридичними та фізичними особами протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, а новоутворених сільськогосподарських товаровиробників, які провадять господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, — за результатами кожного окремого звітного періоду (далі — сільськогосподарські товаровиробники).
Для додаткової інформації та отримання консультацій з питань участі в програмі, будь ласка, звертайтесь у відділень Піреус Банку у вашому місті або до свого особистого менеджера.
Завдяки таким ініціативам українські підприємства можуть значно зменшити фінансове навантаження при оновленні техніки, що в свою чергу сприяє розвитку національної економіки. Піреус Банк пишається можливістю долучитися до підтримки вітчизняної промисловості та агросектору, допомагаючи клієнтам впроваджувати сучасні технології, зростати та зміцнювати економіку країни. Банк продовжує працювати на благо українського бізнесу, пропонуючи ефективні рішення та програми для його успіху.