За ідеєю програми ветеран/-ка або військовослужбовець/-виця обирає в бізнес-партнери близьку людину, яка «живе назустріч».
Проєкт стартував на початку листопада і за 2 тижні отримав 297 заявок на участь. Для захисту персональної інформації військових та оцінки заявок без будь-яких упереджень заявки кодувалися без зазначення персональних даних. Оцінювання членами комісії відбувалося за 3-ма критеріями: реалістичність бізнес-проєкту, наявність команди, вмотивованість.
Опрацювання заявок дозволило не лише обрати майбутніх учасників програми, а й побачити тенденції ветеранського бізнесу:
- Бізнес-партнерами ветеранів та ветеранок найчастіше ставали їх дружини і чоловіки — 40,1 % або ж близькі друзі — 30,6 %.
- Переважна більшість учасників — 54,2 % планують запуск нового бізнесу, а 36,4 % уже мають власну справу й хочуть її розвивати.
- За сферою діяльності учасники обирали дуже різноманітні галузі — від сільського господарства до креативних індустрій. Водночас 25,6 % заявок стосувалися надання послуг, 18,9 % — власного виробництва, 9,1 % — торгівлі.
У результаті розгляду всіх заявок було обрано вмотивовані 30 команд, які мають реалістичну та цікаву ідею бізнесу і потенціал соціального підприємництва.
Онлайн-навчання учасників уже стартувало: протягом місяця команди під керівництвом ментора-підприємця та з допомогою консультантів-експертів (бухгалтерія, digital-маркетинг, експорт, SMM, PR тощо) створюватимуть бізнес-плани майбутньої справи.
Наприкінці грудня відбудеться презентація та захист бізнес-планів перед журі проєкту, за результатами яких 10 команд-переможців отримають гранти.
Ініціатори проєкту переконані, що програма допоможе втілити свої прагнення не лише переможцям, а й всім учасникам, які отримають цінні знання. До того ж ця ініціатива — надихаючий взірець важливості об'єднання ветеранської спільноти й цивільних задля покращення життя на всіх рівнях: від інтеграції окремих людей до користі для місцевих громад і підтримки економіки всієї країни.
Тож продовжуємо крокувати назустріч одне одному!
Слідкуйте за проєктом та дізнайтеся більше про команди учасників і їхні ідеї на сайті платформи інтеграції ветеранів та ветеранок ПУМБ «Жити назустріч».