- Дуже бажано чітко визначити для себе мету депозиту: це може бути від найпростішого намагання «проіндексувати» кошти на відсоток інфляції, розмістивши кошти на незначний в часі термін (від 3 міс. до 6 міс.), або ж метою може бути отримання пасивного прибутку (наразі лише довготривалі вклади від 1 року гарантують вкладникам можливість отримання «чистого» прибутку в розмірі 2−3%).
- Громадянин має чітко вирахувати, на який час він може розмістити вільні кошти (тобто, це час, коли ці кошти будуть йому «не потрібні»). Дуже часто на ультракоротких вкладах розміщують суми від 20 тис. грн до 300 тис. грн. Розміщення незначних сум притаманне людям, що, наприклад, через певні обставини тимчасово змінюють місце проживання. Більш вагомі суми — від 100 тис. грн до 300 тис. грн — розміщують громадяни «напередодні» придбання автомобіля чи житла за допомогою кредитів тощо. У таких випадках ультракороткий депозит — це по суті надійний «сейф» та ще й з відсотками.
- У короткій перспективі ставки за ультракороткими вкладами можуть трохи зрости — на знак «компенсації» за вимушені витрати клієнтів через збільшення військового збору. Окрім того, з кінця листопада і до Нового року окремі банки можуть впроваджувати «привабливі» за розміром ставок акційні пропозиції, що зацікавить потенційних клієнтів. Але загалом всі ці зміни є тактичними: ультракороткі депозити не забезпечують банки ресурсом, необхідним для «активізації» кредитування, відповідно ставки за такими вкладами тяжітимуть до зменшення. Розвиваючи кредитування, банки поступово переорієнтовують свої депозитні програми на тривалі вклади, адже залучені на депозити кошти спрямовуються саме на кредитування.
- При ухваленні рішення про розміщення коштів на більш тривалий термін, варто обрати депозити за оптимальними ставками (наразі середня дохідність депозитів від 1 року складає 13% річних, а максимальна досягає 15% річних). Крім того, у листопаді та грудні потенційні вкладники можуть розраховувати на «спеціальні» пропозиції, що можуть дати додатковий 1% до заявленої дохідності вкладів.
- За наявності достатньої суми вільних коштів, громадяни можуть відкрити відразу 2 вклади, один з яких може бути ультракоротким на випадок термінової потреби у додаткових коштах.
«Банки ретельно вивчають економічну ситуацію в країні. Контрольована інфляція, до міри прогнозована ситуація на валютному ринку спонукають фінустанови до активного розвитку депозитних програм з особливим акцентом на довготривалі вклади. І до кінця року можна розраховувати на посилення конкуренції за вкладників: на ринку можуть з’явитися „акційні“ пропозиції з додатковими відсотковими „бонусами“. Саме тому, розміщення вільних коштів на депозитах може гарантувати громадянам щонайменше збереження коштів від знецінення, а у випадку довготривалих вкладів можна розраховувати на отримання „чистого“ прибутку», — підсумував Дмитро Замотаєв.