Такі дані навів Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку.
«Повернення зацікавленості громадян до розміщення коштів на ультракоротких вкладах пояснюється тим, що більша частина вкладників намагається „перестрахуватися“ в переддень нової зими та її досі „незнаних“ енергетичних наслідків, а також наявними побоюваннями за „долю“ гривні», — повідомив експерт.
Банкір наголосив, що наразі інфляція є контрольованою і навряд чи до кінця року перетне прогнозовану позначку у 8,5% за рік, а в наступному році інфляція складе менш як 10%, що також не є критичним для вкладників, що мають намір розмістити кошти на довготривалих депозитах. Щодо ситуації на валютному ринку, то завдяки ефективним діям Нацбанку, вдалося уникнути курсового «хаосу», а коливання вже тривалий час відбуваються в межах «прогнозованої норми». До того ж очікується, що до кінця року вартість долара США досягне позначки у 42−42,1 грн / $ — саме такий курс закладено в бюджеті країни на кінець року.
«Скуповування валюти, хоч і деким вважається надійним засобом збереження коштів від інфляції, однак таке рішення є половинчастим, адже і долару, і євро властива інфляція, яка цьогоріч складає близько 3%. Тобто переведення гривні в долари чи євро не завжди „рятує“ заощадження від повільного знецінення», — переконаний фахівець.
Щодо популярності тривалих в часі вкладів (від 1 року до 2,5 років), то, перш за все, такі вклади цікаві своїми відсотковими ставками, адже вони найбільші на ринку: середні ставки сягають 13% річних, а максимальні — 15% річних. На його погляд, тривалі в часі вклади розраховані на тих громадян, хто, по-перше, має достатньо вільних коштів і готовий покласти їх в банк без надмірних побоювань термінового розірвання депозитної угоди.
«Можна сказати, що тривалі в часі вклади розраховані на тих громадян, що мають, як значні збереження, так і значний стабільний дохід, що вкупі дає змогу вкласти кошти та отримати пасивний дохід. Наразі можна говорити, що понад 80% нових вкладів, відкритих з вересня по листопад, — це ультракороткі та довготривалі вклади, кількість яких розподілена майже порівну», — констатує Дмитро Замотаєв.