Угода зробить кредитування підприємств ще більш доступним та комфортним, зокрема внаслідок зниження відсоткових ставок та збільшення терміну, на який залучаються кошти. Особливе сприяння відчують компанії, які залучені у критично важливі галузі економіки України.
Завдяки гарантії клієнти, які відповідають умовам програми Європейського Союзу EU4Business, можуть отримати заохочувальний кешбек у розмірі 10−15% від суми кредиту. Для клієнтів, які зазнали втрат через війну, а також ветеранів та членів їхніх сімей, діє підвищений кешбек до 30%. Ця програма спрямована на підтримку відновлення підприємств і реінтеграцію ветеранів у бізнес-середовище.
Банк Львів планує надати 50% нових кредитів жінкам у бізнесі, ветеранам, а також підприємцям, які були вимушені релокувати свої компанії через війну. Останнім це дозволить зменшити фінансове навантаження та відновити бізнес після руйнування.
Важливо, що частину коштів спрямують і на підтримку малих та середніх підприємств, які впроваджують зелені технології відповідно до стандартів ЄС. Такий підхід прискорить застосування екологічних рішень у сільському господарстві та інших пріоритетних для української економіки сферах.
«Наша співпраця з ЄБРР є черговим підтвердженням того, що навіть у складних умовах війни ми здатні знаходити дієві рішення для підтримки малого та середнього бізнесу. Важливо, що половину наших нових кредитів отримають підприємниці, ветерани, релоковані компанії. Це не лише надасть бізнесу друге дихання, але й позитивно вплине на суспільство, на всю громаду у Західному регіоні України», — додав Ашот Абраамян, голова правління Банку Львів.
Угода Банку Львів з ЄБРР є важливим кроком до відновлення економіки країни в умовах війни, яке неможливе без послідовної підтримки малого та середнього бізнесу. Підписання цієї угоди стало можливим завдяки зменшенню кредитних ризиків, а також стимулам, наданим шляхом фінансування з боку Сполучених Штатів через Спеціальний фонд реагування на кризові ситуації ЄБРР.
Європейський банк реконструкції та розвитку є найбільшим інституційним інвестором в Україні. Починаючи з 2022 року, він розмістив у країні понад 4,5 млрд євро і домігся згоди на збільшення капіталу ще на 4 млрд євро, щоб продовжувати кредитування на цих рівнях у воєнний час, з потенціалом для збільшення після початку повної реконструкції. Разом із підтримкою приватного сектору, до стратегічних пріоритетів ЄБРР в країні також входять: енергетична безпека, життєво важлива інфраструктура, продовольча безпека та торгівля.
Бути вільним — це відчувати підтримку.