►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Дефіцит бюджету
«Стосовно бюджету цього року і 2025 року. Коли ми планували бюджет 2024 спільно з МВФ, одним з прогнозів партнерів було, що війна буде тривати до літа 2024 року. Відповідно в бюджеті були заплановані військові витрати такими, якими вони зараз є. Але у нас триває мобілізація, дозаповнення вакансій в ЗСУ, це потребує більшого фінансування», — заявив він.
Він зазначив, що 500 млрд грн — дефіцит, який потрібно покрити до кінця року.
«Ми знаємо, що фінансування кожного військового для бюджету вартує 1,2 млн гривень, відповідно коли ми добираємо людей — маємо збільшувати бюджет ЗСУ. Цифра в 500 млрд, яка озвучена і подана — це той дефіцит, який потрібен ЗСУ до кінця цього року», — заявив Шмигаль.
За словами премʼєра, у наступному році бюджет буде враховувати нові реалії, і наразі триває дискусія з МВФ щодо подальшого фінансування. Шмигаль наголосив, що партнери не надають кошти на ЗСУ, тому фінансування здійснюється з внутрішніх ресурсів, включаючи запозичення на внутрішньому ринку та інші фінансові інструменти.
«Партнери не дають кошти на ЗСУ, ми маємо фінансувати самостійно, ми знаходимо ресурси як в запозиченнях на внутрішньому ринку, так і в інших фінансових інструментах. Одним з джерел ми бачимо збільшення військового збору і питання справедливого розподілу військового збору в українському суспільстві. Це власне те, що подав Кабмін як пропозицію», — додав він.
Крім того, за словами Шмигаля, Кабмін планує отримати близько 50 млрд гривень від конфіскованих російських активів, які будуть використані як для покриття дефіциту бюджету, так і для військових потреб.
Нагадаємо
«Мінфін» писав, що у бюджетному комітеті Верховної Ради розповіли, де візьмуть 500 млрд грн на армію.