► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Потреба у пошуці додаткових коштів на армію виникла, коли податковий комітет парламенту скоротив очікувані надходження від податкового законопроєкту зі 125 млрд грн до 30 млрд після обговорень з Мінфіном, бізнесом та НБУ.
Щоб знайти кошти для Сил оборони, влада планує отримати більше від продажу ОВДП на внутрішньому ринку. Насамперед — банкам: зі 160 млрд грн до 216 млрд.
Депутати та урядовці стали оптимістичнішими у питанні детінізації — вони очікують отримати 100 млрд грн від перевиконання податків і зборів. Раніше йшлося про 76 млрд.
Скорочення видатків має додати ще 25 млрд грн, пише Підласа.
На чому планує зекономити держава:
- 11,2 млрд грн — з Мінстратегпрому, а саме — з програми «розвитку ОПК». Це кошти так званого «військового ПДФО», уточнила Підласа.
- 4,5 млрд грн — відмова від поповнення Резервного фонду, яке було передбачене в першій версії урядового законопроєкту.
- 1 млрд грн — економія коштів Мінмолодьспорту, Мінцифри, Мінкульту, Міносвіти, НАЗК (з фінансування політичних партій), Мінреінтеграції, Мінвідновлення, ЦВК тощо.
- 662,2 млн грн — з Державної митної служби.
- 227,8 млн грн — скоротили видатки на утримання органів влади.
Крім цього, законопроєкт передбачає тимчасову (з 1 жовтня до кінця року) зміну частки, яку з військового ПДФО отримуватиме державний бюджет. У загальний фонд йтиме 59% військового ПДФО, тоді як зараз цей показник становить лише 25%. Частка спеціального фонду залишиться на рівні 41%.