Про це розповіла Оксана Шульга, директор департаменту малого та середнього бізнесу Глобус Банку.
За даними фахівчині, у першому півріччі основний обсяг цільових кредитів для малого та середнього бізнесу було видано підприємствам виробничої, промислової та будівельної галузей (до 60% від загальної кількості цільових кредитів для малого та середнього бізнесу), підприємствам торгівлі та компаніям сфери послуг (по 15% кредитів), поступово збільшувалося фінансування компаній з обслуговування будинків та територій. При цьому середня сума наданого кредиту складає 1,2 млн грн на термін від 1 до 5 років.
Як зазначила експертка, цільові кредити мають свої переваги: предмет фінансування стає заставою за кредитом, що не вимагає від позичальника додаткових ресурсів на забезпечення кредиту.
«Багато цільових кредитів підтримується державою (наприклад, державні програми „5−7−9“, „Доступний фінансовий лізинг 5−7−9“, „Доступний факторинг“), місцевими адміністраціями та державними фондами (програми для ОСББ та ЖБК „Енергодім“ та „ГрінДІМ“ від Фонду енергоефективності), що дає можливість позичальнику як отримати компенсацію відсоткової ставки, частини кредиту, так і розраховувати на відшкодування частини вартості обладнання», — резюмувала Оксана Шульга.