«У більшості споживачів існує уявлення, що наявність води в оселях залежить виключно від цілісності труб. Але й за відсутності електроенергії забезпечити водопостачання неможливо. Для того, щоб якісно надавати послуги, нам потрібно 19 млн КВт/год. За рахунок реалізації проєкту з встановлення сонячної електростанції на підприємстві ми покриваємо фактично половину того, що споживаємо. Це дозволяє забезпечувати безперебійне постачання послуг населенню», — пояснює директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк — «Проєкт має окупність до 5 років, а його впровадження дозволяє зберегти незмінними тарифи для населення».
«Російський терор проти енергетичної інфраструктури створив нові виклики для бізнесу і комунальних підприємств, побороти які можна виключно опираючись на підтримку банківського сектору та потенціал місцевих громад. Рецепт успіху складається з нарощування альтернативних джерел енергії, як ресурсу для власного споживання та нарощування потужностей муніципальної генерації електроенергії. Проект з КП „Луцькводоканал“ є показовим з точки зору „зеленої трансформації“ та привабливим з погляду на окупність та ефективність використання банківського кредиту, бо саме економія витрат за спожиту електроенергію є джерелом обслуговування кредиту. Банк і надалі буде реалізовувати подібні проєкти, які здатні робити внесок в стабілізацію енергетичного ринку України», — коментує Член Правління Укрексімбанку Михайло Медко.
Укрексімбанк, як корпоративно-інвестиційний банк України, вже реалізував низку успішних проєктів із фінансування комунальних підприємств під час війни. Наявні програми та види активних операцій для міст і комунальних підприємств в Укрексімбанку здатні вирішувати задачі будь-якої складності.