Про це в етері «Суспільного» розповів Сергій Мамедов, віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління Глобус Банку.
Зокрема банкір зауважив, що дія програми вже розповсюджується на придбання обладнання для генерації та зберігання електричної енергії з альтернативних джерел (сонячної та вітрової) для ОСББ та ЖБК під 7% річних, а домогосподарства можуть отримати беззаставні кредити під 0% на суму 480 тис. грн з терміном погашення до 10 років.
Щодо малого та середнього бізнесу, то підприємства матимуть змогу придбати в кредит газотурбінні, газопоршневі та біогазові генераційні установки на суму до 150 млн грн на строк погашення до 10 років.
Експерт звернув увагу, що від початку повномасштабного вторгнення саме держава та Нацбанк є рушіями розвитку банківського кредитування. Адже станом на червень 2024 року понад 50% кредитів було видано в рамках державних кредитних програм, таких як «Доступні кредити 5−7−9», «єОселя», «Доступний факторинг», «Доступний фінансовий лізинг 5−7−9» тощо.
На його думку, ухвалена Кабміном державна Стратегія кредитування та Меморандум мають стати відчутним поштовхом до активізації кредитування та запровадження лояльних умов для позичальників.
«Меморандум вже об'єднав майже 20 банків, що не лише розвивають власні кредитні програми, а й готові до єдиних принципів кредитної політики. Адже ринок очікує та потребує суттєве зниження кредитних ставок не лише за енергокредитами, а й за автокредитами, іпотекою та цільовими кредитами для малого та середнього бізнесу», — підсумував Сергій Мамедов.