Про це повідомив Сергій Мамедов, віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління Глобус Банку.
За його словами, наразі вкрай важливими є розвиток енергокредитування, адже такі кредити дають змогу позичальникам стати енергонезалежними.
Згідно з новими кредитними умовами спецпрограми «Відновлення енергетичної інфраструктури», об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, що є учасниками програм «Енергодім» та «ГрінДім» від Фонду енергоефективності мають змогу оформити кредит терміном до 5 років на суму до 3 млн грн під 13,5% річних на першій рік на реалізацію енергоефективних проєктів, придбання та встановлення сонячних панелей та теплових насосів.
Як твердить банкір, саме високі ставки за кредитами стояли на заваді початку процесу енергомодернізації.
«Лояльні умови кредитування — це поштовх до більш активної участі ОСББ в реалізації проєктів з енергонезалежності», — зауважив він.
Експерт прогнозує, що протягом першого місяця банк зможе отримати до 20 заявок з Львівської, Волинської, Миколаївської областей. Усього до кінця року планується видати не менше 100 кредитів.
«Кредитна ставка в 13,5% — це лише перший крок в реалізації Меморандуму найбільших українських банків. Саме тому, ми очікуємо, що більшість комерційних банків незабаром підуть схожим шляхом. Адже розвиток кредитування стимулює економіку та сприяє швидкому перетворенню України в повністю енергонезалежну державу», — підсумував Сергій Мамедов.