Ця ініціатива не лише має вирішальне значення для національної безпеки, але й відкриває нові шляхи для всебічного розвитку енергетики в Україні. Меморандум було підписано під час престижного банківського форуму, організованого «Економічною правдою».
Для посилення цієї ініціативи Національний банк України спростив вимоги до кредитування енергетичного сектору, уряд розширив державну підтримку, а банківський сектор готовий фінансово підтримати ці трансформаційні проекти.
«Наш внесок у забезпечення стійкості української економіки в ці складні часи відкриває безпрецедентні можливості для сталого розвитку енергетичного сектору», — зазначив Янніс Кіріакопулос, голова правління Піреус Банку.
Фінансування буде доступне для підприємств, що займаються будівництвом сонячних, вітрових, біогазових, газотурбінних та газопоршневих електростанцій, а також промислових акумуляторів та когенераційних установок. Мікро- та малі підприємства також можуть отримати кредити на встановлення енергоефективних дверей/вікон, сонячних панелей тощо.
Суми кредитів залежать від сегменту бізнесу:
- Мікробізнес: До 0,5 млн євро
- Малий бізнес: 1−1,5 млн євро
- Середній та великий бізнес: 10−25 мільйонів євро
Клієнти мають зробити внесок від 10% до 50%, залежно від розміру проекту, вартості обладнання та інших факторів. Кредити надаватимуться на строк до 5−7 років.
Разом ми можемо створити майбутнє енергетичної незалежності України! 🌿💡 #Енергетика #СталаУкраїна