- Загальний економічний розвиток країни: розмір облікової ставки, яка формує ставки за кредитами (наразі вона складає 13%), рівень інфляції та відповідно курс валют.
- Ситуація в банківській сфері: розвиток кредитування, потенційне розширення кількості банків-партнерів програми «єОселя».
- Темпи будівництва та стратегія девелоперів, спрямована на розширення механізмів придбання житла на стадії зведення (програми розтермінування, спільні іпотечні програми з банками, участь в державній іпотечній програмі «єОселя» тощо).
- Будівельні ризики: фінансова здатність девелопера здійснювати будівництво в умовах можливого зростання собівартості, дотримання термінів здачі об'єктів в експлуатацію попри перебої з енергопостачанням, загальний рівень попиту на житло в стадії зведення.
- «Воєнні» ризики: «географія» бойових дій, ефективна протидія ворогу, подолання наслідків ворожої агресії.
Експертка прогнозує, що до кінця року кількість виданих кредитів за програмою на об'єкти в стадії будівництва за програмою «єОселя» буде збільшуватись та може скласти до 20% від загальної кількості пільгових іпотек. Однак для цього повинно збігтися кілька важливих умов: активізація девелоперів, зацікавлених в участі в державній іпотечній програмі, збільшення кількості банків, що розвиватимуть іпотечне кредитування, а також зацікавленість та фінансові можливості потенційних покупців в придбанні житла в кредит на стадії його зведення.
«Іпотека на первинному ринку важлива з огляду на те, що це один з ефективних механізмів розвитку будівельної сфери. Саме тому стратегічна мета „єОселі“ скоріше за все залишиться незмінною — це створення оптимальних умов, які б дали змогу стимулювати розвиток будівництва, а також задовольнити потреби громадян у власному якісному житлі», — підсумувала Олена Дмітрієва.