Агробізнес — це основне джерело надходження валюти в Україну. Ця галузь показала найбільшу стійкість та адаптивність під час повномасштабного вторгнення. Якщо на його початку агрокомпанії більше цікавилася банківськими послугами для забезпечення поточної діяльності та фінансування посівної, то зараз в них з’явився інвестиційний апетит до побудови нового виробництва. Мова про об'єкти агропереробки та біоенергетики.
Райф розглядає зараз інвестиційні проєкти з будівництва малої генерації, щоб допомогти країні покрити дефіцит в енергоресурсах особливо під час зими. «Кошти для фінансування малої генерації є, але важливо, щоб були надійні позичальники та якісні інвестиційні проєкти», — зазначив Юрій Козак.
Інвестувати у такі проєкти допомагають ризик-шерингові програми Райфу з міжнародними фінансовими інституціями. Завдяки ним можна фінансувати, зокрема, проєкти, за якими у клієнта недостатньо застави чи не найкращі фінансові показники або географічно він знаходиться в більш ризиковій зоні. «Завдяки співпраці зі страховими компаніями бізнес-клієнти Райфу можуть страхувати майно від воєнних ризиків, це розглядається банком як додаткова гарантія повернення кредиту», — підкреслив банкір.