Відсоток рефінансування ринкових облігацій внутрішньої державної позики станом на 31 березня 2024 року становив 138 %, при цьому відсоток рефінансування ОВДП,
номінованих у гривні — 207%. Ці показники свідчать про те, що Україна залучає через гривневі ОВДП більшу суму, ніж має виплачувати за діючими зобов’язаннями перед вкладниками в державні облігації.
«Завдяки залученим коштам від ОВДП ми змогли профінансувати понад 200 днів нашої оборони та захисту, що еквівалентно 15% ВВП України у 2023 році. В цілому інвестиції в облігації стали другим за обсягом джерелом фінансування держбюджету після міжнародної допомоги», — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.
З моменту повномасштабного вторгнення Кредобанк став одним із перших банків, який скасував комісії брокера за купівлю військових облігацій та знизив мінімальну суму інвестиції в державні цінні папери до 50 000 грн, тим самим відкривши доступ для широкого загалу клієнтів до первинного ринку ОВДП.
«Основні настрої клієнтів Кредобанку на 2024-й рік — це короткострокові, до 1 року, військові ОВДП у національній та іноземній валютах. Спостерігаємо також, що після закінчення терміну облігацій понад 50% клієнтів здійснюють повторне вкладення коштів. збільшивши суму вдвічі. Нині купівля ОВДП — це не просто інвестиція, це допомога державі для безперебійного фінансування економіки та Збройних Сил України під час війни.», — говорить Сергій Кучерявий, Директор департаменту контролю ліквідності та цінних паперів АТ «Кредобанк».
ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) вважаються найнадійнішими цінними паперами в Україні, оскільки їхнє погашення у повному обсязі гарантується
державою. Сьогодні купівля ОВДП — це допомога державі для безперебійного фінансування економіки та ЗСУ під час війни.
Кредобанк є первинним дилером на ринку облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), тобто має змогу придбати облігації із дохідністю, що пропонує Мінфін на аукціоні із розміщення ОВДП. Порогова ставка Кредобанку залишається незмінною — 50 000 грн.
Нині дохідність облігацій, яка визначається під час кожного аукціону Мінфіну, становить:
— 15% у гривні терміном на 1 рік, 16% — на 2 роки та до 17% — від трьох років
— 4.6% у доларах США терміном на 1 рік
— 3.25% у євро терміном на 1 рік.