Про це розповіла Анна Довгальська, заступниця голови правління Глобус Банку.
Експертка зосередила увагу на основних способах уникнення шахрайства з платіжними картками. За її словами, наразі банки активно впроваджують технології для захисту своїх клієнтів та від протиправних дій зловмисників. Так, найбільш дієвими способами протидії шахрайству є:
Окрема SIM-карта для фінансових рахунків
Для фінансових операцій краще використовувати окрему SIM-карту та нікому не розголошувати її номер. Клієнтові варто звернутися до мобільного оператора, щоб привʼязати номер до паспорта або перейти на контракт. Це можна зробити в салоні оператора мобільного звʼязку або онлайн за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Таким чином зловмисники не зможуть виготовити дублікат без відома клієнта.
Відкриття віртуальної платіжної карти
Фахівчиня пропонує оформити платіжну карту в онлайн-банкінгу, щоб використовувати її для покупок в інтернеті. Перевагою віртуальної карти є те, що її неможливо вкрасти. Навіть якщо шахраї дізнаються дані з карти, то навряд чи зможуть списати з неї кошти, адже їх там не буде.
Встановлення лімітів на оплату в інтернет-магазинах, на зняття готівки та переказ коштів.
Надійні паролі
Надійні способи захисту від шахрайства з платіжними картками передбачають встановлення паролів для карток, входу в онлайн-банкінг, електронну пошту та телефон. Для кожної банківської карти чи системи повинен бути свій пароль, який рекомендується змінювати щокварталу.
«Найпростіша порада і водночас найвагоміша: для почуття повної безпеки, варто не розголошувати PIN-код чи паролі входу, тим більше не занотовувати його в смартфоні чи на аркуші паперу, складеному в гаманці. Розрахунок карткою — це швидко і зручно, однак завжди варто бути пильним і дбати про власну безпеку», — радить Анна Довгальська.