З початку року найбільш затребуваними є вклади терміном від 3 міс. до 6 міс.
З початку року найбільш затребуваними у громадян є вклади терміном від 3 міс. до 6 міс. — їхня частка в загальній структурі гривневих вкладів склала понад 50%. Депозити на термін від 9 міс. до 1 року цікавлять близько 30−40% громадян-вкладників, а частка довгострокових депозитів на 1,5−2 роки складає в середньому 10−20%.
Про це розповів Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку.
За його даними, серед гривневих вкладів переважають депозити на суму 100 тис. грн — 200 тис. грн, частка яких складає понад 40% від загальної кількості. Вклади на 50 тис. грн — 100 тис. грн складають до 30%, депозити до 50 тис. грн — близько 15%, вклади від 200 тис. грн до 500 тис. грн — близько 10%, а депозити на суму понад 500 тис. грн — до 5% від загальної кількості вкладів у національній валюті.
За твердженням фахівця, з огляду на досить оптимістичні економічні прогнози, до кінця року ставка за 3-місячними депозитними сертифікатами може скоротитися до 15%, що фактично підживить тренд до зниження дохідності гривневих вкладів.
«До кінця року очікується, що максимальна дохідність за гривневими вкладами не перевищить 13−14% річних. При цьому середні ставки залежно від терміну розміщення варіюватимуться від 10% до 11%. Однак популярність гривневих депозитів залишатиметься досить „помітною“, адже серед інших механізмів отримання пасивного прибутку разом зі зручністю оформлення вони будуть поза конкуренцією», — підсумував Дмитро Замотаєв.