Меморандум між НБУ та ЄБРР передбачає співпрацю установ задля забезпечення згуртованості фінансового сектора у питаннях впровадження стандартів інклюзивної діяльності та послуг, підтримки та ресоціалізації ветеранів війни в Україні.
Стандарти, викладені у Хартії, покликані зробити банки більш доступними для сотень тисяч ветеранів — як клієнтів, так і працівників.
«Хартія є тим ефективним інструментом, який згуртує банки навколо питання допомоги ветеранам та їхнім родинам. Знак рівності має стояти між можливостями цивільних громадян та ветеранів. Переконаний, що спільно з ЄБРР та усією банківською системою ми зможемо ефективно просувати доступність та безбар'єрність фінансових послуг для всіх громадян», — прокоментував Голова НБУ Андрій Пишний.
Доєднанням до Хартії ПУМБ засвідчив своє прагнення до прийняття інклюзивної політики, реінтеграції ветеранів війни та перетворення бізнесу в такий, що забезпечує рівноправний доступ до фінансових послуг для всіх без винятку клієнтів.
Сергій Черненко, Голова Правління ПУМБ, наголосив: «Сьогодні в Україні чимало військових, які під час бойових дій отримали серйозні поранення та інвалідність. Ми розроблюємо соціальну платформу, яка допоможе захисникам після повернення з війни інтегруватися в трудові відносини, фінансові процеси та суспільне життя. Також ПУМБ приділить окрему увагу фінансовій грамотності ветеранів, допоможе з консультаціями щодо працевлаштування, управління фінансами, відкриття бізнесу та створить умови для доступного і комфортного обслуговування абсолютно всіх. Ми чекаємо на повернення наших мобілізованих колег, виплачуємо їм зарплати, зберігаємо за ними посади, а також працевлаштовуємо ветеранів війни з інвалідністю. ПУМБ співпрацює з організаціями, які опікуються ветеранами і їх родинами, для більш ефективної фінансової та економічної інклюзії. Хартія банків — це потужна сила впливу і більші можливості змін на краще в Україні».
З метою реалізації Хартії ПУМБ втілюватиме у життя ініціативи, які покликані:
- зробити фінансові послуги більш доступними та інклюзивними для ветеранів, щоб вони мали доступ і використовували їх на рівноправних засадах;
- усунути перешкоди, які можуть заважати ветеранам повернутися до роботи, запровадивши інклюзивну кадрову політику та практику у фінансовому секторі;
- забезпечити безпечні, тобто без тригерів і ризиків, місця для ветеранів, які страждають від посттравматичного стресового розладу;
- покращити доступність для підтримки клієнтів і співробітників-ветеранів шляхом використання модифікованого обладнання чи пристроїв або фізичних модифікацій робочого місця та приміщень;
- підтримати клієнтів, які можуть наймати або обслуговувати ветеранів, у тому, щоб вони стали більш інклюзивним і доступним місцем ведення бізнесу.