Таким чином, колегія суддів Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду у складі судді-доповідача Петрова Є.В., суддів Грушицького А.І., Ігнатенка В.М., Литвиненко І.В, Олійник А.С. запобігла стягненню чималої суми з державного банку, одного з найбільших платників податків у країні.
«Ми вітаємо це рішення Верховного Суду. Перемога у цій справі — це не просто спільний юридичний успіх Приватбанку та Кабінету Міністрів, це підтвердження того, що верховенство права та справедливість є основою демократичного суспільства. В Приватбанку ми завжди стояли на захисті принципів чесності та законності, і цей випадок підкреслює нашу відданість цим цінностям. Таких же результатів очікуємо у інших резонансних судових справах», — зауважив голова правління Приватбанку Герхард Бьош.
Справа «компаній Суркісів» розглядалася судами з 2017 року, з 2020 — у Верховному Суді. Вона вирізняється найбільш зухвалим судовим рішенням в діяльності Банку. Вперше в історії України йдеться про стягнення коштів на підставі ухвали суду про забезпечення позову. Мета дій суддів Печерського райсуду та Київської апеляції за ці роки — не справедливе правосуддя, а виключно стягнення з державного банку коштів в незаконний спосіб без ухвалення рішення по суті спору. Приватбанк вітає справедливе та неупереджене рішення Верховного Суду і сподівається, що ця гучна справа матиме наслідки для тих, хто причетний до скасованих Верховним Судом одіозних і незаконних рішень про забезпечення позову. Нагадаємо, наприкінці 2016 року під час націоналізації Приватбанку грошові кошти, розміщені компаніями-нерезидентами (Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP) на депозитних рахунках кіпрської філії Банку, були включені до процедури bail-in, оскільки Національний банк України визнав родину Суркісів та їх компанії пов'язаними з Приватбанком особами.
Окрім двох позовів, що зараз перебувають на розгляді в українських судах різних юрисдикцій (Печерський районний суд міста Києва та Шостий апеляційний адміністративний суд), вказані компанії-нерезиденти одночасно намагаються отримати необхідне рішення і у суді на Кіпрі (справа № 2510/2017).