Подія ставила собі за мету визначити проблемні зони та перспективи розвитку української агропромисловості, адже галузь має величезний потенціал розвитку і міжнародної експансії. Долучились до обговорення і представники банківської сфери, які відіграють чи непершочергову роль у фінансуванні АПК.
Серед запрошених був і Сергій Магдич, Заступник голови правління ПУМБ з корпоративного бізнесу, який взяв участь у одній з дискусій на тему: Що означає бути bankable: бачення кредиторів.
У банківському колі були підняті питання присвячені підходам у фінансуванні агропроєктів, практик кредитування, що були напрацьовані протягом воєнних років, а також вимог до кредиторів, які розраховують на підтримку з боку фінансових установ.
«Якщо подивитися на динаміку зростання портфелів банків на ринку, то можна побачити, що їх об'єми переважно зменшувались. Ця тенденція не зачіпила ПУМБ, чий портфель навпаки зріс на +25% за всіма сегментами бізнесу. Що ж до агропромисловості, то вона знаходиться у фокусі банку вже понад 7 років. Не дивлячись на всі виклики воєнного часу, за підсумками 2023 року ПУМБ став 4-м банком в системі по об'єму кредитування, збільшивши фінансування агро на 70%. Це означає одне — ми не просто швидко відновили кредитування на самому початку воєнних дій, а й почали підтримувати наших агро клієнтів ще активніше,» — зазначив Сергій Магдич під час свого виступу.
За словами Заступника голови правління з корпоративного бізнесу ПУМБ, головне, на що звертає увагу банк, оцінюючи кредитора, — це його висока репутація, достатній рівень капіталізації компанії та якість бізнес-моделі. Відповідаючи цим параметрам, бізнес зможе розраховувати на реальну підтримку банку.
Він також наголосив, що ПУМБ охоче готовий кредитувати проєкти з агропереробки, так як має достатньо капіталу, ліквідності та згоду з боку кредитної політики.