«Перспективи розвитку факторингу нині колосальні. Програма «Доступний факторинг», яку нещодавно презентували широкому загалу, дозволить мультиплікувати портфель в рази. Думаю, протягом року — двох ми побачимо ефект від цієї програми», — заявив Євгеній Махно.
Крім того, за словами експерта, в «доступному факторингу» дозволений ліміт фінансування на одного контрагента становить 150 мільйонів, а в програмі «5−7−9%» така опція передбачена тільки для виробників та для клієнтів, що знаходяться в зоні високого воєнного ризику. «Тому клієнти, які закредитовані по кредитах „5−7−9%“, можуть дофінансуватися за факторинговою програмою. Це не тільки поштовх для портфеля факторингу, це й поштовх для розвитку виробництва в нашій країні», — заявив Євгеній Махно.
Експерти ринку одностайні в думці, що включення послуги факторингу до державної програми пільгового фінансування «5−7−9%» вирівняє конкурентне поле для факторингу із кредитуванням та лізингом, що сприятиме розвитку цього ринку.
«У нас вже є клієнти, що готуються для розгляду кредитним комітетом. Є зацікавленість клієнтів до цієї програми: телефонують, розпитують. Звичайно, краще взяти фінансування під 13% річних, ніж під 20%. Ця програма дозволить нашим клієнтам економити, а там, де є можливість економії, буде підвищений інтерес. Ми зможемо суттєво наростити портфель», — стверджує Євгеній Махно.
Обговорюючи тему розвитку електронного факторингу, Євгеній Махно зазначив, що в Таскомбанку договори факторингу вже досить давно підписуються КЕПом. «Є два потужних оператори — EDIN і „Вчасно“, які працюють з ритейлом та електронними накладними. З EDIN ми окремо зробили модуль, який дозволяє клієнтам напряму із цієї програми до банку відправляти накладні та реєстри. Певні скоринги також за електронними документами відбуваються. Це досить швидко і зручно для клієнтів», — зазначив експерт.