Крім того, як розповів Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку, очікується зростання кількості вкладів з можливістю дострокового розірвання угоди (з наявних 10% до 15−18%), а також депозитів з поповненням рахунку (із 7% до 10−12%).
«Громадяни вже готові розміщувати кошти на більш тривалі терміни, однак зростає кількість тих, хто прагне додатково убезпечити себе від можливих форс-мажорних обставин, відкриваючи вклади з можливістю дострокового зняття коштів, хоч і з меншим прибутком», — наголосив експерт.
За його прогнозом, за сприятливих економічних обставин, пік активності з відкриття депозитів може припасти на січень-лютий, травень-червень та вересень-жовтень: такі періоди активності є типовими для сегмента депозитів. І «пікові» періоди збігатимуться з можливими новими рішеннями регулятора про зменшення облікової ставки та ставки за депозитними сертифікатами.
«Зазвичай зв’язка „депозити-кредити“ завжди є яскравим свідченням реальної ситуації в економіці країни. Звісно, що 2024 рік не буде простим чи в глобальному сенсі „проривним“. Однак саме наступного року за вагомої підтримки міжнародних партнерів варто очікувати поступовий розвиток економіки. Попри війну та пов’язані з нею застороги, у питанні розвитку депозитів комерційні банки, як і їхні клієнти налаштовані зі стриманим оптимізмом. Україна розвиватиметься, долаючи всі труднощі, крок за кроком наближаючи Перемогу над ворогом», — підсумував Дмитро Замотаєв.