Так вважає Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку.
На його думку, всупереч воєнним реаліям протягом останніх 5 місяців фіксується поступове зростання економіки: темпи інфляції знизилися майже вдвічі, поступово скорочується безробіття, хоч і незначно, але зростають доходи громадян. Крім того, системна макрофінансова підтримка України з боку західних партнерів покриває левову частку бюджетних витрат (міжнародна фінансова допомога складає до 50% всіх надходжень до загального фонду держбюджету).
«Економічний чинник сприяє зростанню кількості вкладів. Тому порівняно з листопадом в сегменті гривневих депозитів слід очікувати більшої динаміки: кількість нових вкладів може зрости на 5−10%», — прогнозує він.
Банкір детально розповів про те, що наразі в структурі депозитів понад 75% складають гривневі вклади, частка валютних депозитів — на рівні 15−17%, решта вкладів — це так звані «конвертаційні депозити», суть яких полягає в можливості громадян придбати валюту за офіційним курсом з її подальшим обов’язковим розміщенням на депозитах терміном від 3 місяців.
У структурі гривневих вкладів, як твердить фахівець, домінують депозити на суму від 50 тис. грн до 100 тис. грн (їхня частка майже 50% від усіх гривневих вкладів), депозити на суму від 100 тис. грн до 200 тис. грн складають 20%, близько 15% — це вклади на суму до 50 тис. грн, кількість депозитів на суму від 200 до 500 тис. грн складає 10−12%, близько 7−10% — це вклади на суму понад 500 тис. грн.
«На мій погляд, протягом грудня НБУ намагатиметься зберегти високу прибутковість гривневих вкладів, закладаючи новий тривалий ринковий тренд до популяризації гривневих вкладів „в обмін“ на досить високу дохідність. Адже фактично депозити „поглинають“ вільну гривню, що позитивно впливає на інфляційні показники. Тому можна припустити, що принаймні до кінця грудня суттєві зміни в сегменті депозитів малоймовірні», — підкреслив банкір.