► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Причина закриття проєкту
«Британія виглядала логічним місцем, бо мова більш-менш зрозуміла, не так далеко від України, один з небагатьох ринків Європи, де є кредитні картки у тому вигляді, як ми до них звикли. І плюс, це дуже привабливий ринок з точки зору майбутньої експансії», — пояснив Рогальський.
Але спочатку у компанії виникли проблеми з отриманням ліцензій — замість шести місяців знадобилося два роки, а після запуску почалася пандемія коронавірусу, і ринок кредитування практично зник.
Читайте: Засновники monobank інвестували у проєкт Koto в Великій Британії 14 мільйонів фунтів
Повернутися до нормальної роботи вдалося тільки навесні 2021 року.
«Ми пропрацювали десь пів року і зрозуміли, що помилились з моделлю продукту. Ми пів року плакали, кололись, але продовжували їсти кактус, і вирішили: досить, зробимо кредитну картку», — сказав він.
Тоді проєкт перейменували у The Credit Thing через претензії компанії Koyo Loans до назви Koto.
«Все пішло непогано, у порівнянні з Koto конверсії зросли втричі, вартість залучення впала утричі. А потім сталося 24 лютого», — розказав Рогальський.
Компанії не вдалося підняти новий раунд інвестицій, а у Британії почалася криза, і до осені 2022 року зростання The Credit Thing зупинилося.
Читайте: У Британії запустили аналог monobank. Він залучив ще 1,4 мільйона інвестицій
«Ми не закрили відразу компанію, робили спроби знайти партнерів. Але коли не вийшло стартувати у Польщі, вирішили, що треба закривати. [Ми] в процесі. До кінця грудня працюють картки й з наступного року не будуть», — розказав Рогальський.
Що відомо про Koto
Фінтех-стартап Koto — проєкт засновників monobank і колишніх управлінців Приватбанку Олега Гороховського, Дмитра Дубілета і Михайла Рогальського. Koto — банківський додаток, а не повноцінний банк, тому займається головним чином кредитуванням на основі віртуальної картки. Їм можна платити скрізь, де діє система Master.
У травні 2019 року співзасновник monobank Дмитро Дубілет повідомив, що IT-компанія Fintech Band, членом якої він є, збирається запустити аналог monobank на ринку, що розвивається. 26 липня Дубілет оголосив, що monobank отримав фінансову ліцензію у Великобританії.
У березні Koto запустився у Великобританії в тестовому режимі.
13 травня 2020 року співзасновник monobank Дмитро Дубілет підкреслив, що в Koto інвестувала міжнародна платіжна система Mastercard.