►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Повернення Terra
Монета почала різкий ріст одразу після того, як влада цієї невеликої країни ухвалила рішення про видачу Квона Південній Кореї та США.
27 листопада на момент написання цієї новини, за даними CoinMarketCap, вартість токена TerraClassicUSD (USTC) становила $0.0662, що є ростом на 294% за добу. Загалом монета за останні три дні виросла на 400%.
Стрибок USTC / Скриншот сайту CoinMarketCap
Вранці ж цього дня найбільша криптовалютна біржа Binance оголосила про запуск безстрокових ф'ючерсів на токен USTC.
Крім стейблкоїна істотне зростання показала монета Terra Classic LUNC (колишня LUNA), яка за той же період зросла на 60%.
Історія обвалу Terra
Крах екосистеми Terra, а разом з нею й пов'язаних з нею монет TerraUSD та Luna був однієї з найгучніших подій минулого року у криптоіндустрії. У травні 2022 стейблкоїн втратив прив'язку до долара й впав до $0.02144. Водночас монета Luna змінила вартість з $78 до $0.0001147.
Однією з основних особливостей UST була відсутність зарезервованих коштів та інших активів для його підтримки. Його механізм стабілізації суто алгоритмічний. Якщо UST падає нижче паритету з доларом, надлишкові токени автоматично спалюються шляхом обміну на додаткову емісію Luna і навпаки.
Читайте також: Мін'юст США: Чанпену Чжао може загрожувати до десяти років ув'язнення
Втім, це не допомогло, надмірна волатильність перевантажила стейблкоїн і він не зміг втримати свою прив'язку до долара.
Після краху екосистеми, її засновника До Квона звинуватили у шахрайстві. Через обвал Terra криптоспільнота зазнала збитків у розмірі $60 млрд.