►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Торги на біржі
До 8:06 за київським часом січневі ф'ючерси на Brent дешевшали на лондонській біржі ICE Futures на $0,98 (1,2%) — до $80,98 за барель. У середу Brent подешевшала на $0,49, до $81,96 за барель, а під час сесії ціна ф'ючерсів сягала $78,41 за барель.
Січневі ф'ючерси на WTI на той час дешевшали на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) на $0,83 (1,08%) — до $76,27 за барель. За попередню сесію контракт подешевшав на $0,67- до $77,1 за барель, внутрішньоденний мінімум становив $73,79 за барель.
Активність на ринку знижена через відзначення Дня подяки в США.
Читайте: Ціни на нафту почали падати після зростання минулого тижня
У середу стало відомо про перенесення зустрічі міністрів ОПЕК+ із 26 на 30 листопада. Раніше заплановане на 25 листопада засідання конференції ОПЕК також перенесено на 30 листопада, повідомила організація.
Bloomberg повідомляв, що ОПЕК+, яка планувала зустріч на ці вихідні, схоже, зіткнулася з проблемами, оскільки Саудівська Аравія висловила невдоволення іншими країнами-учасницями щодо рівня видобутку.
За словами неназваних делегатів, станом на ранок середи здавалося, що конференція ОПЕК+ може бути відкладена на невизначений термін.
Саудівська Аравія, яка з липня додатково скорочує видобуток на 1 млн барелів на добу, вела важкі переговори з іншими членами про рівні видобутку, заявили делегати, попросивши не називати їхнього імені, оскільки переговори мають приватний характер.
За оцінками Rystad Energy, відсутність подальшого скорочення видобутку ціни на нафту в 2024 році залишатимуться в районі $80 за барель. Компанія зазначає, що зустрічі міністерського комітету ОПЕК ще ніколи не відкладалися на чотири дні. Однак угода про зниження виробництва на майбутньому засіданні все ж таки буде досягнута, очікують у Rystad, не виключаючи при цьому і ймовірність глухого кута в переговорах.
Комерційні запаси нафти в США минулого тижня збільшилися на 8,701 млн. барелів, повідомило в середу Міністерство енергетики. Товарні запаси бензину за тиждень, що завершився 17 листопада, підвищилися на 749 тисяч барелів, запаси дистилятів скоротилися на 1,018 млн барелів.
Експерти, опитані Trading Economics, в середньому очікували зростання запасів нафти на 1,16 млн барелів, зниження запасів бензину на 150 тисяч барелів і зменшення запасів дистилятів на 761 тисячу барелів.
Запаси на терміналі в Кушингу, де зберігається нафта, що торгується на NYMEX, зросли за тиждень на 858 тисяч барелів.