► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відбувається на ринку
Дані наведені за 14−17 листопада включно за короткими позиціями, в них не враховується прибуток, який фонди могли отримати від інших акцій.
Останнім часом ринок зміцнився на думці, що Федеральна резервна система США припинила цикл підвищення ставок, зазначає FT.
На початку листопада ФРС вирішила зберегти базову ставку в діапазоні 5,25−5,5% вдруге поспіль.
14 листопада Мінпраці США повідомило про уповільнення інфляції в жовтні до 3,2%, і дані виявилися нижчими за очікувані. Це додало акціям додатковий імпульс, індекси S&P 500 та NASDAQ Composite переживають свої найкращі дні з квітня, зазначає газета. Індекс S&P 500 21 листопада закрився на рівні 4 538,19 пунктів, опустившись на 0,2%, Nasdaq Composite — 14 199,98 пунктів, втративши 0,59%.
Ті, хто зробив ставку проти компаній, у яких зросли витрати на обслуговування позик за останній рік, виявились зненацька «болючим» відновленням «низькоякісних» акцій цього місяця, вважає глава відділу стратегій європейського ринку акцій Barclays Еммануель Кау.
Читайте: Як зустріч президентів та інфляція змінюють фінансову гру
Підйом спровокував жорсткий шорт-сквіз, пояснили аналітики, опитані FT.
За їхніми словами, хедж-фонди викупили акції, щоб компенсувати своє очікування на зниження ринків, що ще більше підвищило вартість паперів. Шорт-сквіз знижує прибутковість багатьох фондів за підсумками року, вважає Кау. Хедж-фонди упустили листопадове зростання фондового ринку, вважає стратег із перехресних активів Nomura Чарлі МакЕліготт.
Найбільше хедж-фонди втратили, недооцінивши акції технологічних компаній, сфери охорони здоров'я та споживчих послуг, випливає із даних S3 Partners.
Так, зростання вартості акцій круїзної компанії Carnival на 14% за тиждень обійшлося хедж-фондам, що тримають короткі позиції, $240 млн загалом, зазначає FT.