Про це повідомила Олена Дмітрієва, Перша заступниця Голови правління Глобус Банку.
За її словами, суттєве зниження облікової ставки з 20% до 16% та очікувана її груднева корекція ще на 1−2 в.п. — до 14−15% — є потужним поштовхом до зниження ставок за кредитами та розвитку партнерських програм банків з виробниками, постачальниками тих чи інших товарів. Як твердить фахівчиня, залучені під кредитні програми кошти стали більш «дешевими», а відтак дають змогу комерційним банкам більш активно розвивати різні напрями кредитування, насамперед іпотеку, автокредитування, споживче кредитування та кредитування бізнесу (на придбання основних засобів бізнесу: широкого спектра устаткування, автотранспорту тощо).
Вона нагадала, що вже відбулося зниження іпотечних ставок на придбання житла на первинному ринку відразу на 3% (залежно від першого внеску та терміну позики сплата за кредитом складе від 7% до 19% річних), ставок за автокредитами на 2−3% (залежно від першого внеску та терміну позики розмір ставки становить до 12% річних), ставок за споживчими кредитами на 2−3% та на 3% знизилися ставки за кредитами для придбання основних засобів ведення бізнесу.
Крім зниження ставок, як зазначила експертка, створені сприятливі умови для розвитку партнерських програм із ритейлерами, постачальниками, виробниками тих чи інших товарів, продукції та спільних програм між банками та девелоперами для придбання житла на первинному ринку. За її прогнозом, у першому кварталі 2024 року понад 60−70% всіх схвалених банківських кредитів припадатиме саме на спільні програми.
«Завдяки партнерським програмам позичальник отримує більш вигідні умови кредиту: це додаткова гарантія якості придбаного товару, менший розмір кредитної комісії, швидке оформлення позики (у банківському застосунку, відділенні банку чи у компанії-продавця), більш гнучкі умови розтермінування тощо», — підкреслила Олена Дмітрієва.