►Читайте телеграмм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Про це свідчать результати опитування банків, проведене IFC (Міжнародна фінансова корпорація) у співпраці з НАБУ (Незалежна асоціація банків України) та УАТФФ (Український альянс торгового фінансування та факторингу (УАТФФ).
Понад половина опитаних фінансистів (54,5%) вважають, що утримувачем Національної платформи повинні бути урядові організації: 36,4% бачать у цій ролі Національний банк України, 13,6% опитуваних — одне з міністерств.
При цьому, на думку 72,7% опитаних, саме уряд повинен бути і держателем реєстру дебіторської заборгованості: з них 45,5% вважають, що одне з міністерств, 22,7% — що НБУ.
Як показало опитування, у впровадженні національної платформи фінансування на основі активів у першу чергу зацікавлені банки, які активно займаються факторингом, фінансуванням кредиторської заборгованості (зворотнім факторингом), дисконтуванням дебіторської заборгованості та фінансуванням дистриб’юторів.
Окрім відсутності IT — платформи, серед причин гальмування розвитку фінансування на основі активів учасники опитування також відзначили недосконалість нормативної бази з регулювання факторингу та недостатню обізнаність персоналу і потенційних клієнтів про відповідні фінансові продукти.
Як прокоментував опитування виконавчий директор НАБУ Дмитро Глінський, «країни в усьому світі активно вивчають можливості фінансування на основі активів, включаючи рішення в сфері фінансування ланцюга поставок, як дієвий спосіб полегшити доступ малим та середнім підприємствам до фінансування».
«Це особливо важливо сьогодні для Європи й України зокрема, в світлі переспрямування та перебудови глобальних і регіональних ланцюгів поставок», — підкреслив він.
За його словами, сьогодні розвиток ABF значно пришвидшився із появою нових технологічних рішень, що можуть значно сприяти розвитку ринку та наданню фінансування МСП, одним з яких може стати Національна платформа, що забезпечить сталий розвиток продуктів фінансування та зробить їх значно доступнішими.
Приглашаем на самую большую конференцию по инвестициям от Минфина — Жить на проценты.
Это уникальный шанс узнать о тайнах инвестиций от экспертов: самые актуальные стратегии, практические советы и возможность пополнить свой инвестиционный арсенал. Простыми словами о важном!
Присоединяйся к нам по этой ссылке !