Таку думку висловив Сергій Мамедов, Голова правління Глобус Банку.
Банкір повідомив, що вже укладено відповідну угоду з Львівською обласною державною адміністрацією.
«Схожі компенсаторні, партнерські угоди планується укласти з місцевими адміністраціями Миколаєва, Вінниці, Івано-Франківська, Одеси, Рівного та інших міст. До кінця року ми плануємо укласти понад 8 таких угод», — підкреслив експерт.
Він нагадав, що учасники програми «Енергодім» мають змогу отримати беззаставний кредит без початкового внеску під 16% терміном на 5 років, а завдяки компенсаторним програмам позичальники зменшать свої витрати. За його словами, наступного року може бути оформлено не менше 300 енергокредитів на загальну суму понад 500 млн грн, ⅔ з яких припаде саме на ті регіони, де діятимуть партнерські програми з відшкодування.
«ОСББ може отримати компенсацію до 70% витрат лише після проведення енергомодернізації. Навряд чи будь-яке об'єднання співвласників будинку має на балансі 2−3 млн грн вільних коштів, щоб самотужки провести енергомодернізацію, а вже потім розраховувати на компенсацію ⅔ витрат. Банківський кредит дає змогу почати роботи вже наступного дня після отримання коштів. А компенсаторні програми від органів місцевої влади спрямовані якраз на те, щоб суттєво зменшити відсоткове навантаження на позичальника», — зазначив банкір.
Головною перевагою енергокредиту, як вказав фахівець, є те, що банк надає «живі» гроші на проведення необхідних робіт буквально з наступного дня після оформлення кредиту.
«Саме тому у 2024 році розвиток кредитування за програмою „Енергодім“ може стати одним із ключових напрямків банківського кредитування», — підсумував Сергій Мамедов.