►Читайте телеграмм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
За словами Демьохіна хакери продовжують атакувати державні органи, служби безпеки та комерційні підприємства, включаючи фінансові установи, намагаючись зламати послуги та отримати персональні дані українців.
«Хоча Україна значною мірою здатна стримувати спроби (хакерських атак, — ред.), вони ефективні в тому сенсі, що ми докладаємо багато зусиль, щоб запобігти їм. У цьому сенсі так, вони забирають у нас і час, і увагу, і ресурси», — сказав він під час інтерв'ю в Сінгапурі.
За його словами, інциденти стали більш скоординованими: кілька хакерів у різних місцях одночасно атакують різні частини однієї інфраструктури.
Крім того, інші зловмисники залишили в інформаційних системах сплячі віруси, які активуються після початку наступальної операції.
«Коли ви складаєте все це разом, ви розумієте, що це новий рівень складності», — сказав Демьохін.
Україна зафіксувала 3974 кіберінциденти між січнем 2022 року — за місяць до того, як Росія почала повномасштабне вторгнення — і вереснем 2023 року.
Кібератаки зросли втричі на початку вторгнення. У першій половині цього року відбувся зсув у бік шпигунських операцій військовими підрозділами, які намагалися отримати інформацію, що подається до судів, щодо російських шпигунів і докази воєнних злочинів.
Кремль і російські військові регулярно заперечують будь-яку причетність до хакерських операцій.
Демохін сказав, що він провів двосторонні зустрічі із заступником радника США з національної безпеки Енн Нойбергер під час своєї поїздки до Південно-Східної Азії, де вони обговорили технології аналізу загроз і кібербезпеки.