Цього разу ключовими темами КМЕФ-2023 стали: інвестиції та страхування воєнних ризиків, зимові виклики для української енергетики, міжнародна співпраця у відбудові України, євроінтеграція та підприємництво у прифронтовій зоні. Голова правління ПУМБ Сергій Черненко взяв участь у дискусійній панелі «Інвестиції та страхування воєнних ризиків». Учасники панелі обговорили можливі дієві державні та приватні інструменти, які мають використовуватись для залучення інвестицій у відбудову України. Це було ключовим питанням від модератора панелі Володимира Лавренчука: що може дійсно об'єднати українців у відбудові країни? Як це довести до бізнесу? Можливо, це банки?
«Схожу ситуацію ми вже проходили на початку повномасштабного вторгнення. Коли бізнес, зокрема аграрний, мав запит на кошти для інвестицій у виробництво, але не мав достатніх активів для їх отримання. Тоді Мінекономіки запровадило механізм портфельних державних гарантій. Також держава розробила чіткі вимоги та легкий механізм. І це спрацювало. Ми почали видавати нові кредити під ці портфельні гарантії з покриттям у 80 % (наразі — 50 %), а аграрії змогли завершити посівну. Думаю, щось подібне має спрацювати і під час відновлення України. Якщо держава надасть гарантії та вибудує чіткий механізм подання для бізнесу, то банки підуть назустріч та почнуть активно кредитувати проєкти з відновлення країни, — наголосив у своїй промові Сергій Черненко. — Більше того, я би порадив державі розпочати втілювати ці програми вже сьогодні. Наразі ніхто з присутніх не наважиться дати точний прогноз, коли закінчиться війна. А бізнес потребує підтримки вже зараз», — резюмує Сергій Черненко, Голова правління ПУМБ.
Участь у панелі також взяли: модератори — регіональний директор NEQSOL Holding Ukraine Володимир Лавренчук, старший партнер компанії Marsh McLennan Кріспін Еллісон, заступник міністра економіки України Володимир Кузьо, CEO «Смарт-Холдинг» Юлія Кірьянова, старший партнер Horizon Capital Василь Тофан, президент компанії «Київстар» Олександр Комаров.