Про це повідомив Сергій Кіпоренко, керівник напрямку автокредитування Глобус Банку.
За даними експерта, такі суттєві зміни в автокредитуванні насамперед пов’язані з вересневим зниженням облікової ставки до 20% та прогнозом НБУ щодо її подальшого зниження до кінця року до 18%.
«Розуміємо, що зниження облікової ставки є стимулом для зниження майже всіх кредитних банківських програм, і зокрема автокредитування, адже залучені фінансові ресурси стануть більш „дешевими“. Відповідно зростання доступності кредитів позначиться на зростанні продажів. А стабільний валютний курс та поступовий розвиток економіки, що прямо та опосередковано впливають на доходи громадян, стимулюватиме комерційні банки до прийняття швидких рішень про зниження ставок, розширення партнерських програм, збільшення мережі автопартнерів. І найголовніше: майже всі рішення будуть спрямовані на те, щоб у потенційного покупця автомобіля був досить широкий вибір як кредитних умов, так і автобрендів», — розповів фахівець.
Він зазначив, що з початку року, особливо в літній період, спостерігається досить позитивна динаміка продажів нових автівок в кредит: станом на початок вересня в загальній структурі продажів кількість автомобілів, придбаних за допомогою кредиту, вже складає понад 12% проти 8% на початку поточного року. При цьому, порівняно з початком 2023 року, автокредитування зросло більш як у 3 рази: за підсумками серпня кількість «кредитних» продажів нових автівок склала 943 шт. проти 316 шт. у січні.
«До кінця року кількість придбаних автомобілів у кредит може зрости до 1500 шт. на місяць», — наголосив Сергій Кіпоренко.