ПроКредит Банк в Україні, що входить до міжнародної банківської групи ПроКредит, яка включає в себе комерційні банки, орієнтовані на розвиток, оголосив про отримання Головним Офісом в Києві сертифікату зеленої будівлі EDGE Advanced. Сертифікація підкреслює вектор діяльності групи у напрямку сталого розвитку та є прикладом для наслідування в декарбонізації існуючих будівель.
EDGE («Excellence in Design for Greater Efficiencies») — це інновація компанії IFC (Міжнародної Фінансової Корпорації) — хмарна платформа, що дозволяє легко проєктувати й сертифікувати ресурсоефективні та вуглецево нейтральні будівлі у всьому світі. Щоб відповідати вимогам сертифікації, будівля повинна досягти щонайменше 20 відсотків зменшення споживання енергії та води, а також ресурсів, використаних для виробництва матеріалів, з яких вона побудована, порівняно з будівлею звичайного типу.
Приміщення Головного Офісу в Україні, спроєктоване в 1980-х роках, налічує 2500 квадратних метрів, і знаходиться у столиці країни — м. Києві. Завдяки заходам, вжитим для підвищення ефективності використання ресурсів, офіс ПроКредиту сертифіковано за стандартом зеленого будівництва EDGE, знизивши використання енергії на 52%, води — на 45% та, використовуючи матеріали, виробництво яких вимагає на 86% менше енергії, що еквівалентно зменшенню викидів 84 тон вуглекислого газу на рік. Будівлю сертифіковано незалежною компанією Sintali, а аудит приміщення було проведено провідною міжнародною компанією в галузі екологічної оптимізації приміщень SGS.
«Проведення сертифікації після ескалації російсько-української війни принесло свої виклики, — коментує начальник відділу екологічного менеджменту ПроКредит Банку Роман Макаров. — Регулярні припинення подачі електроенергії та ракетні атаки, що призводили до перебоїв інтернету, ускладнили процес і затримали етапи проведення сертифікації. Однак наша команда продовжувала працювати над досягненням поставлених цілей, і ми мали успіх. Наше рішення продовжувати сертифікацію, незважаючи на обставини в країні, показує, що ми залишаємося відданими ідеї позитивного впливу на навколишнє середовище й притримуємось вектору на „зелене“ майбутнє».
Група ПроКредит має амбітний план щодо сталого розвитку. На кінець грудня 2022 р. портфель «зелених» кредитів групи вже перевищив 1,2 мільярда євро і становив 20,2% від загального кредитного портфелю.
В межах ПроКредит Групи вже сертифіковано головні офіси банків у Косово, Північній Македонії, Грузії та Болгарії. Офіс у Болгарії став першим будинком у Європі, який отримав сертифікацію EDGE Zero Carbon (будівлі, що генерує нульові викиди вуглецю).
«Проєкт Головного Офісу ПроКредит Банку в Києві став передовим прикладом того, як наші найстаріші будівлі можна перетворити на більш енергоефективні структури, — зазначає Том Саундерс (Tom Saunders), співзасновник компанії Sintali. — Будинок проєктувався в кінці 1980-х років за радянськими стандартами у часи, коли енергоефективності не приділялося уваги. Команда ПроКредит Банку успішно трансформувала цю будівлю в сучасний енергоефективний простір, продемонструвавши можливість декарбонізації вже збудованих споруд».
ПроКредит Банк в Україні продовжить сприяти зеленому будівництву і допоможе поширенню обізнаності в регіоні в міру того, як країна прикладатиме зусилля з відбудови по завершенні конфлікту.
Про ПроКредит Банк в Україні
ПроКредит Банк розпочав діяльність в Україні в 2001 р., спеціалізуючись на фінансуванні дрібних, малих і середніх підприємств в Україні. У 2004 р. ПроКредит Банк вирішив розширити ряд своїх послуг, запропонувавши їх як підприємцям, так і приватним домогосподарствам. Єдиний власник банку — ПроКредит Холдинг зі штаб-квартирою у Франкфурті-на-Майні (Німеччина). ПроКредит Холдинг є материнською компанією міжнародної групи ПроКредит, до якої входять банки, що працюють з підприємствами малого та середнього бізнесу (МСБ) та ведуть свою діяльність переважно в Південно-Східній та Східній Європі. Основною сферою діяльності ПроКредит Банку є підтримка розвитку середнього й малого бізнесу та підтримання сприятливого середовища для зростання української економіки. Щоб дізнатися більше, відвідайте вебсайт.
Про компанію Sintali
Sintali — це незалежна компанія, яка визначає та верифікує кількісні показники та вплив на довкілля корпоративних рішень, а також допомагає організаціям визначити шлях до нульового балансу викидів. Завдяки глибоким експертним знанням в розробленні стандартів екологічних будівель та сталого розвитку для корпоративного сегменту, компанія Sintali вносить у сферу сталого розвитку прозорість і стабільність.
Про компанію SGS
Як провідна світова компанія з інспектування, верифікації, тестування та сертифікації, SGS визнана глобальним стандартом якості та добропорядності. Компанія SGS налічує понад 89 000 працівників і має мережу з понад 2600 офісів і лабораторій в усьому світі. Репутація фірми SGS як незалежної, бездоганної інноваційної компанії стала запорукою статусу компанії як лідера ринку в наданні послуг, які підвищують ефективність, знижують ризик і забезпечують конкурентні переваги для її клієнтів.
Про сертифікацію EDGE
EDGE («Excellence in Design for Greater Efficiencies») — це інновація компанії IFC, що дозволяє легко проєктувати й сертифікувати в усьому світі будівлі, в яких ефективно використовуються ресурси й зведено до нуля викиди вуглецю. Компанія IFC розробила сертифікацію EDGE, щоб задовольнити потребу в рішенні з вимірюваними й достовірними результатами для обґрунтування економічної моделі екологічних будівель та розблокування фінансових інвестицій. Сертифікація EDGE відбувається на хмарній платформі, яка має комплексні дані по містах щодо клімату, витрат, шаблонів споживання, а також алгоритмів передбачення найбільш точних результатів діяльності. Це спосіб, що допомагає будівельникам оптимізувати і виміряти свої проєкти для підвищення ефективності використання ресурсів у їхніх спорудах, оцінити додані витрати для екологічного будівництва та зпрогнозувати економію витрат на комунальні послуги. Сертифікація EDGE пропонується для новобудов і вже наявних будівель таких як офіси, житлові будинки, готелі, школи, легка промисловість, склади та дата-центри. Щоб відповідати вимогам сертифікації, будівля повинна досягти щонайменше 20 відсотків зменшення споживання енергії, води, а також енергії, використаної для виробництва матеріалів порівняно з будівлею звичайного типу.