«Приватофис» був створений колишнім менеджментом Приватбанку у 2005 році. Основним видом діяльності компанії було надання в оренду нерухомого майна, яке було придбане за кредитні кошти Приватбанку. Право власності на 247 приміщень, які були куплені в кредит на 1,5 млрд грн і у яких розташовувались відділення банку по всій Україні, «Приватофис» записав на себе.
Після націоналізації, у 2017 році «Приватофис» вийшов з банківської групи Приватбанку і залишився під контролем осіб, пов'язаних з колишнім менеджментом. Наприкінці 2019 — 2020 років компанія вивела з власності більше 200 об'єктів нерухомості шляхом внесення до статутного капіталу інших юридичних осіб. На балансі боржника залишилось 46 об'єктів нерухомого майна, яке в переважній більшості знаходиться на непідконтрольній території — АРК Крим, Донецькій і Луганській областях.
«Верховний Суд не дозволив нашвидкуруч визнати банкрутом компанію з мільярдними боргами. Ми вітаємо це рішення Верховного Суду, який підтвердив, що стоїть на стороні закону і справедливості», — йдеться у позиції банку.
Нагадаємо, у 2021 році компанії наближені до «Монтана — Естейт» ініціювали процедуру її банкрутства та призначили через суд «лояльного» арбітражного керуючого. Попри заперечення банку, суд у грудні 2021 року ухвалив рішення про визнання боржника банкрутом.
За словами юристів Приватбанку, постанова суду першої інстанції, який визнав боржника банкрутом і законним перехід до ліквідаційної процедури, була формальною: «Фактично суд самоусунувся від встановлення дійсних обставин, а послався на документи, які були надані „лояльним“ до „Приватофису“ арбітражним керуючим і пов’язаними кредиторами. І саме в суді апеляційної інстанції не на папері, а по-справжньому спрацював принцип судового контролю. Центральний апеляційний господарський суд скасував попередню постанову як незаконну та фактично визнав, що арбітражним керуючим в процедурі розпорядження майном були вчинені порушення. Сьогодні це рішення підтримав і Верховний Суд», — повідомили правники.
Приватбанк має надію, що вся незаконно відчужена нерухомість буде повернута у власність банку.