Під час першого урочистого нагородження, яке відбулося 6 травня у м. Дніпро, Премію вручили 35 вчителям та 38 учням ліцею. На додачу до грошової премії талановиті хлопці та дівчата мали змогу поставити особисті питання благодійниці, яка поєднує керування бізнесом із вихованням 6-х дітей.
Премію ім. Сергія Столбцова отримали найкращі учнів Дніпровського ліцею інформаційних технологій, які стали переможцями олімпіад та конкурсів Малої академії наук України з різних дисциплін, а також вчителі ліцею, які мали найбільші професійні успіхи протягом навчального року.
Фінансування суспільно-важливого проєкту взяв на себе банк «КОНКОРД», в якості операційного фонду виступає «Біржа Благодійності «ДоброДій».
«ЛІТ — це гордість не лише Дніпропетровщини. Це гордість України. Найкраща освіта, найкращі викладачі, дійсно важкий відбір для вступу, важке навчання… Учні ЛІТ — це майбутня інтелектуальна еліта країни та, можливо, й світу. Зараз, під час війни, мені здається особливо важливим підтримати їх, підкреслити — як важливі їх успіхи, як важливі вони для нас — їх майбутніх роботодавців, їх земляків, їх співгромадян. Особливо важливо, що Премія, яку ми заснували, — на честь Вчителя, Захисника, Героя. Не лише грошова винагорода, а й ім'я Сергія Столбцова, на мій погляд, додає ліцеїстам мотивації для отримання Премії», — вважає Олена Сосєдка.
Досягнення ліцеїстів справді вражають. Так, 11-класниця Віолєтта Гондза отримала Премію за перемогу в 11 обласних олімпіадах. Каже, що ані онлайн-навчання протягом 3-х останніх років, ані щоденні тривоги під час війни не заважають їй здобувати знання, щоб стати кращою ученицею.
Загиблого на фронті вчителя географії учні та колеги-педагоги згадують з сумом та відзначають, що закладений ним фундамент знань і досі допомагає їм перемагати на олімпіадах.
«До минулорічної олімпіади ми з ним готувалися, тому це прямо вплинуло на результати олімпіади цього року. Можна сказати, частина знань перенеслася з минулого року. Взагалі все, що я знаю з географії — його заслуга, його кропітка праця. Він проводив уроки настільки цікаво, що учні не хотіли виходити з класу. Він міг підтримати у складний момент, поділитися досвідом, міг дати корисну пораду, міг зробити майже все, що потрібно було, щоб підтримати учня, дати йому якісь знання, які могли виходити за рамки шкільної програми», — згадує переможець обласної олімпіади з географії Данило Носов.
Планується, що нагородження Премією ім.