Згідно з даними звіту Women, Business and the Law 2023 від Світового банку лише у 14 країнах світу жінки мають рівні права з чоловіками. Україна ж посідає 71-ше місце зі 190 країн. Досвід передових держав доводить: обидві статі важливі для розвитку та підтримки економіки, проте жіночий потенціал досі не розкритий повністю. Розповідається у матеріалі медіа Elle.
Попри те що станом на 2021 рік, як повідомляє YouControl, жінки в Україні відкрили на 25 тисяч ФОПів більше, ніж чоловіки, тобто ставали підприємницями на 1% частіше, жінки в бізнесі продовжують систематично стикатися з великою кількістю викликів та мають боротися за своє виживання в підприємницькому середовищі.
Більшість із проблем мають однакове коріння — гендерні стереотипи та дискримінація, які надто глибоко застрягли в головах людей. Економіка, політика, культура — чи не увесь світ має патріархальний устрій, тож жінкам доводиться проходити крізь численні випробування, прокладаючи собі шлях у чоловічому суспільстві.
Громадськість очікує, що жінка буде дружиною і матір'ю, а не лідером. Підприємницям не вистачає соціальної підтримки, а часом вони не отримують її навіть від найближчих людей. Це змушує їх зупинитися на шляху до бізнесу, який сам по собі є тернистим і потребує великої кількості знань, навичок і вмінь.
Бізнесвумен доводиться боротися із внутрішніми проблемами компанії, зовнішніми факторами впливу на її діяльність, а також щодня доводити співробітникам, фінансистам і всьому оточенню, що вони гідні посади, яку обіймають, та можуть ефективно керувати.
Жінки також нерідко зізнаються, що їм не вистачає інформації з менеджменту, оподаткування, маркетингу та інших специфічних галузей, а доступ до навчання закритий.
В останні роки реалізовано чимало проєктів, спрямованих на створення сприятливого для всіх бізнес-середовища, однак фактичні зміни малопомітні — багатьом жіночим бізнесам складно здобути прихильність інвесторів чи навіть погодження позики, тож їм доводиться покладатися виключно на власний капітал.
Саме тому важливо надавати підтримку жінкам-підприємницям, адже це внесок не лише у встановлення гендерної рівності, а й у підтримку економіки країни.
З початком повномасштабного вторгнення український бізнес опинився у скрутному становищі. Крім звичних викликів перед підприємницями постала необхідність не лише самим евакуюватися, а й перевезти свій бізнес, підтримувати своїх працівників та виплачувати їм заробітну плату, переконатися у безпечності продовження роботи, знайти нові ринки збуту, підлаштовуватися під вимкнення світла, сплачувати податки попри все, волонтерити, а головне — вистояти. Втім, протягом цього року ми побачили справжню міць, силу та витривалість жінок. Вони змогли відновити роботу своїх бізнесів, забезпечити їх функціонування, а дехто — навіть масштабувати свої підприємства.
В Ukrsibbank BNP Paribas Group розуміють, що в часи повномасштабного вторгнення жінкам-підприємницям як ніколи потрібна допомога, адже більшість зазнали втрат не лише через економічну кризу, а й через вимушену евакуацію бізнесу в інший регіон, руйнування виробництва чи окупацію. Саме тому компанія запускає акцію Smart Lady, що включає безкоштовне обслуговування рахунків як бізнес-призначення, так і для особистих потреб протягом дванадцяти та шести місяців.
Участь в акції можуть взяти як нові, так і наявні клієнтки банку — фізичні особи-підприємниці, які до 31 травня 2023 року вперше відкриють рахунок за тарифним планом «Підприємець v.1». Бізнесвумен отримають якісне фінансове обслуговування, експертизу персонального менеджера, можливості сучасного інтернет-банкінгу, а також вигідну пропозицію відповідно до обслуговування тарифу.
Тарифний план «Підприємець v.1»:
-
6 місяців безкоштовного розрахунково-касового обслуговування;
-
12 місяців безкоштовного розрахунково-касового обслуговування першої корпоративної картки MC Corporate Contactless;
-
6 місяців безкоштовного розрахунково-касового обслуговування у тарифному пакеті All Inclusive De Luxe — для власних потреб.
З 2019 року Ukrsibbank активно розвиває програму підтримки жіночого підприємництва Women in Business. Щороку банк запрошує жінок, які хочуть розпочати свій бізнес або вивести його на новий якісний рівень на безплатні менторські семінари.
«Жінки — креативні та ефективні власниці бізнесу і ведуть, як правило, досить прибутковий бізнес. Вони не бояться важкої роботи, наполегливі і просто не здаються. Творчо вирішують проблеми і відразу знаходять кілька варіантів рішення. Важливо підтримувати жінок у бізнесі, тому що, роблячи це, ми забезпечуємо і підвищуємо фінансову стабільність наших сімей і країни в цілому», — сказано на сайті компанії.
Також банк є партнером усіх ключових заходів, які заохочують жінок до розвитку. Зокрема, цього року Ukrsibbank вкотре став генеральним партнером щорічного конкурсу «Створено жінками», організованого Франко-українською торгово-промисловою палатою. Переможниця цього конкурсу отримає 100 тисяч гривень на розвиток власної справи та поїздку до Парижу.
«Це надзвичайно важливо, особливо коли твій бізнес ще маленький і молодий і працює в умовах повномасштабної війни, — почути, що ти все робиш правильно. І почути це не від мами чи учнів, з якими ти у тісному контакті, а від такого шанованого журі, від людей, які багато досягли й можуть об'єктивно оцінити твою роботу. Тож отримання спеціальної премії та відзнаки від Ukrsibbank надало мені натхнення і бажання працювати ще більше», — розповіла Оля Шурова, засновниця школи французької мови Musique de langue та фіналістка конкурсу «Створено жінками — 2022», яка отримала спеціальну нагороду від партнера премії Ukrsibbank.