Що відомо про розробку
За даними джерел, над розробкою чат-бота на базі штучного інтелекту, який отримав назву Ernie Bot, цілодобово працювали сотні людей.
Іншим командам було запропоновано позичити своїх співробітників та свої потужні компʼютерні чипи, які китайські компанії більше не можуть купувати через санкції США.
Зазначається, що модель ШІ, яка є основою чат-бота, все ще навчається з використанням даних перед запланованим запуском, який є довгоочікуваною подією у технологічній галузі Китаю.
Деякі співробітники сказали, що цього часу недостатньо, щоб створити продукт, що добре функціонує.
Baidu планує розгортати продукт поетапно, спочатку відкривши його для публічного тестування обмеженому колу користувачів, повідомили люди, поінформовані про план. Минулого місяця Baidu заявила, що спочатку вбудує Ernie Bot у свою пошукову систему та відкриє її для публіки у березні.
Поспіх свідчить про бажання Baidu випередити китайських конкурентів, які нещодавно оголосили про подібні плани.
Компанія заявила, що підписала угоди з більш ніж 400 китайськими компаніями, які зможуть використовувати Ernie Bot у своїх продуктах та послугах.
Нагадаємо
Наприкінці листопада OpenAI — американська лабораторія ШІ, серед співвласників якої Ілон Маск — представила свою розробку ChatGPT на базі просунутої нейромережевої моделі GPT-3.5. Мовна модель на базі ШІ може відповідати на запитання, допомагати зі складанням листів, есе та написанням коду.
Уже за тиждень ChatGPT мав понад 1 млн користувачів. І в OpenAI планують лише нарощувати темп — у 2023 році в компанії очікують до $200 млн доходу, а вже за рік — $1 млрд.
ChatGPT зараз вважають найпрофесійнішим чат-ботом, який може відповідати на питання зрозумілою мовою. Він привернув більше уваги користувачів, аніж розробки Google Al LaMDA або Meta — BlenderBot. Хоча всі три мають спільну проблему — вони можуть давати неправдиву та упереджену відповідь.