Види та типи ШІ
Всі ШІ, які наразі існують, можна умовно розділити на групи за способом взаємодії з людиною.
Голосові
На основі голосових команд виконують певні задачі. Найпопулярніші серед них — Siri, Alexa, Google Assistant. Вони можуть відповісти на запитання та виконувати команди користувача.
Текстові
На основі текстових команд можуть виконувати найрізноманітніші задачі — від відповіді на прості запитання до генерації програмного коду. Серед них — хайповий ChatGPT, Bard, Slackbot, Facebook Messenger Bot, Telegram Bot.
Рухові
Розпізнають рухи людини, і на їх основі виконують певні дії. Вони використовуються для керування найрізноманітнішими пристроями, медичної реабілітації, ігор та розваг. Microsoft Kinect, Leap Motion, Google Soli, GestureTek, Affectiva — це лише декілька прикладів таких ШІ.
Змішані
Для виконання поставлених задач використовують команди з різних джерел. Наприклад, є ШІ для генерації зображень (відео) на основі текстових вказівок із можливістю завантаження зображення, на яке має спиратися штучний інтелект при виконанні поставленої задачі.
Ми детальніше зупинимося на другій та четвертій групі штучних інтелектів, оскільки вони наразі дозволяють заробляти, покращувати ефективність роботи, розвивати та просувати власну справу.
Програмування ШІ
Ця можливість ШІ буде корисною як для досвідчених програмістів, позбавивши їх рутинної роботи, так і для початківців, яким дозволить реалізовувати складніші програмні коди. Але, в будь-якому випадку, без досвіду не обійтися, як і без участі людини, оскільки «машина» робить помилки.
Запитавши у ChatGPT на яких мовах програмування він вміє програмувати, ми отримали такий список: Python, Java, C++, JavaScript, Ruby, PHP, Swift, Kotlin, TypeScript, Go, Rust, Haskell, Lua, MATLAB, SQL.
Все це можна монетизувати при потраплянні до «умілих рук».
Ось декілька прикладів, як програмування за допомогою ШІ може принести вам прибуток:
Автоматизація інвестиційних стратегій
Останніми роками на фінансових ринках зростає популярність використання торгових роботів. Згідно з даними 2021 року, вже понад половини (близько 60%) торгів на фондових біржах у США відбуваються за допомогою алгоритмів, а в Європі цей показник становить близько 40%.
Штучний інтелект вміє писати торгових роботів і це дозволить вам доєднатися до когорти інвесторів, що зароблять за допомогою алгоритмічної торгівлі. Проте, варто пам’ятати, що для написання ефективного торгового алгоритму необхідні не лише програмувальні знання, які зараз може забезпечити ШІ, а й знання фінансового ринку, аналізу даних та технічного аналізу.
Якщо ви володієте такими навичками і маєте в арсеналі прибуткову стратегію, ChatGPT із легкістю її автоматизує фактично для будь-якої торгової платформи (MetaTrader 4, MetaTrader 5, NinjaTrader, TradingView, cTrader, Interactive Brokers на мовах програмування C++, Java, Python).
Ось код простенького торгового робота для торгової платформи Meta Trader 4, який написав ChatGPT. Вхідні умови:
• RSI (14) має значення вище-рівне 80, відкривати угоду на покупку мінімальним лотом. RSI (14) має значення нижче-рівне 20, відкривати угоду на продаж мінімальним лотом.
Результат:
int RSI_period = 14;
void OpenTrade ()
{
double RSI_Value = iRSI (Symbol (), 0, RSI_period, PRICE_CLOSE, 0);
if (RSI_Value >= 80) {
OrderSend (Symbol (), OP_BUY, 0.01, Ask, 3, Bid — StopLoss * Point, Bid + TakeProfit * Point, «RSI Buy», MagicNumber, 0, Green);
}
else if (RSI_Value <= 20) {
OrderSend (Symbol (), OP_SELL, 0.01, Bid, 3, Ask + StopLoss * Point, Ask — TakeProfit * Point, «RSI Sell», MagicNumber, 0, Red);
}
}
double StopLoss = 50; //50 пунктів
double TakeProfit = 100; //100 пунктів
int MagicNumber = 123456;
void OnTick ()
{
OpenTrade ();
}
Крім самого коду, штучний інтелект порадить, як зробити торгового робота прибутковішим та безпечнішим.
Блокчейн
При наявності прогресивних ідей в крипті, ви можете їх реалізувати за допомогою штучного інтелекту, і доєднатися до перегонів за місце у швидкозростаючій галузі. ШІ може написати код блокчейну, токену, розумного контракту, зробити аналіз мережі, покращити ефективність майнінгу та транзакцій.
Веб
Ви можете створювати сайти як для себе, так і на замовлення. Штучний інтелект вміє створювати теми, писати плагіни, налаштовувати їх, проводити технічну підтримку сайту, усувати помилки…
Щоб продемонструвати, як це працює, ми попросили ChatGPT написати плагін, що виводить курс гривні для сайту на платформі WordPress:
• Звісно, я зможу надати вам загальну інструкцію, як написати плагін для виводу курсу гривні на сайті на платформі WordPress.
1.1 Створіть нову папку з назвою «currency-plugin».
1.2 Створіть файл із назвою «currency.php» в папці «currency-plugin».
1.3 Відкрийте файл «currency.php» у текстовому редакторі і додайте наступний код:
/**
* Plugin Name: Currency Plugin
* Description: Displays the current exchange rate for the Ukrainian hryvnia.
* Version: 1.0
*/
function display_currency_rate () {
$url = 'https://bank.gov.ua/NBUStatService/v1/statdirectory/exchange?valcode=USD&date='. date ('Ymd');
$response = wp_remote_get ($url);
if (is_wp_error ($response)) {
return false;
}
$body = wp_remote_retrieve_body ($response);
$data = json_decode ($body);
if (empty ($data)) {
return false;
}
$currency_rate = $data[0]->rate;
echo '1 USD = '. number_format ($currency_rate, 2). ' UAH';
}
add_shortcode ('currency_rate', 'display_currency_rate');
1.4 Збережіть файл «currency.php».
1.5 Створіть новий пост або сторінку на вашому сайті.
1.6 Додайте на сторінку [currency_rate].
1.7 Збережіть сторінку.
Відкрийте сторінку на вебсайті і ви побачите поточний курс гривні щодо долара.
Цей плагін використовує вебслужбу Національного банку України для отримання поточного курсу гривні щодо долара. Він застосовує функцію add_shortcode () для створення короткого коду, який можна вставити на будь-яку сторінку, або пост на вашому сайті. Після цього, коли користувачі переглядатимуть сторінку або пост, вони бачитимуть поточний курс гривні до долара.
Програмування розумних чат-ботів
Розумні чат-боти — це один із найпоширеніших та затребуваніших способів використання штучного інтелекту для бізнесу. Їх можна використовувати в різних сферах, наприклад, для підтримки клієнтів, продажів, реклами тощо. Якщо у вас є досвід розробки програмного забезпечення та знання в галузі ШІ, ви можете надавати послуги з розробки розумних чат-ботів на замовлення.
Розробка інтелектуальних систем аналізу даних
Якщо у вас є досвід у сфері аналізу даних та знання в галузі ШІ, ви можете розробляти інтелектуальні системи аналізу даних для людей та компаній, які не мають власних ресурсів для таких досліджень.
Написання статей, книг, копірайт, рерайт
Із появою ChatGPT створенням текстових матеріалів без перебільшення може займатися будь-хто. Цей чат-бот вміє писати книги, статті, вірші, пісні, рекламні матеріали, листи. На цьому всьому можна заробити, особливо якщо ви добре орієнтуєтеся у вподобаннях цільової аудиторії.
Ми попросили ChatGPT написати коротеньку статтю про користь штучного інтелекту.
Якщо ви уважно прочитали статтю чат-боту, то мали помітити слово «дошкулювати», яке тут є недоречним. Такі помилки зустрічаються доволі часто, тож без участі людини не обійтися. Проте, можливості ChatGPT дозволять знизити вартість таких робіт, покращити якість матеріалів, пришвидшити написання.
Що стосується рерайту, то тут взагалі жодних перешкод. На наше прохання ChatGPT зробив рерайт першого абзацу цієї статті.
Зміст залишився без змін, при цьому текст змінився докорінно. Рерайт виконано на відмінно.
ChatGPT пише чудові та цікаві книжки. На сьогодні в магазині Amazon Kindle нараховується вже понад 200 електронних книг, у яких ChatGPT вказано, як автора або співавтора. Писати почали навіть ті, хто ніколи не писав. А саме цікаве те, що на цьому їм вдається заробити.
Загалом, зараз немає механізму, який би міг визначити походження тексту, тож кількість матеріалів, написаних за допомогою ChatGPT, може бути значно вищою.
В інтерв'ю Reuters один із авторів, що продає свої книги через Amazon Kindle, поділився досвідом створення 27 сторінкової ілюстрованої книги за допомогою ChatGPT: «На створення книги „Історії на ніч: короткі та солодкі, для доброго сну“ мною було витрачено близько 4 годин. Інтерес до книги був незначним, але мені вже вдалося продати близько десяти екземплярів. Вона отримала схвальні відгуки від читачів, де вони відзначали чудових та незабутніх героїв».
До того, як написати свою першу книгу, новоспечений автор займався продажем парфумів онлайн.
Промо-матеріали
ШІ вміє писати чудові промо-матеріали. Їх можна використовувати як для просування власної справи, так і для заробітку, виконуючи замовлення.
На наше прохання ChatGPT написав коротенький опис сайту Мінфін:
«Сайт minfin.com.ua є фінансово-економічним ресурсом, який надає користувачам можливість відстежувати останні новини в галузі економіки України та світу, а також моніторити курси валют, ціни на нафту та метали, біржові індекси та інші фінансові показники.
На сайті також можна знайти корисні поради щодо управління особистими фінансами, кредитів, інвестицій та страхування. Користувачі можуть скористатися калькуляторами для розрахунку різних фінансових показників, а також дізнатися про актуальні вакансії в галузі фінансів та бухгалтерії.
Сайт має простий та зрозумілий дизайн, що дозволяє користувачам легко зорієнтуватися та знайти необхідну інформацію. Крім того, сайт містить багато цікавих та актуальних статей від провідних експертів із фінансів та економіки.
Загалом, minfin.com.ua є корисним та зручним ресурсом для тих, хто цікавиться фінансовими та економічними питаннями, а також бажає отримати актуальну та достовірну інформацію в цій галузі".
Результат отримано за декілька секунд.
Крім того, штучний інтелект із легкістю допоможе з просуванням, підібравши стратегію та необхідні інструменти для цього.
Ілюстрації та відео
Ще один зі способів заробітку за допомогою штучного інтелекту — створення ілюстрацій та відео. Наприклад, midjourney або playgroundai дозволяють генерувати зображення за допомогою опису, використовуючи прості слова або завантажуючи зображення як основу. Ці сервіси мають безліч налаштувань та фільтрів. Дозволяють задавати розмір зображення, кольори, якість, характер тощо. От що вийшло в нас після 5 хвилин експериментів із playgroundai:
Ми створили зображення на тему «Штучний інтелект». Виглядає загрозливо, але, водночас, доволі професійно, враховуючи відсутність досвіду та навичок ілюстратора. Людины з художніми здібностями та навичками створювати графічні зображення цей інструмент допоможе покращити свої роботи та розширити можливості заробітку.
Наприклад, ви можете створити серію подібних зображень за допомогою playgroundai, викарбувати на їх основі NFT-колекцію та вигідно продати.
Створення відео — ще одна можливість заробити за допомогою ШІ. Pictory.ai — один із кращих ШІ, який дозволяє створювати відео під текст, генерує короткі ролики з довгих, відбирає кращі моменти з вашого відео, створює маркетингові ролики, додає музику та озвучку, та ще багато чого. Способів заробітку за допомогою цього інструменту безліч — від блогів та вебінарів, до соціальних мереж та створення рекламних матеріалів.
Ми створили за допомогою Pictory.ai промо-ролик для сайту Мінфін. Затрати часу — біля 15 хвилин.